“Tüm Düzce’nin ve ülkemizin başı sağ olsun”

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, Düzce Valiliği tarafından ailesine şehitlik belgesi teslim edilen Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna’nın şahadetinin tüm Düzce’yi ve Türkiye’yi yasa boğduğunu belirterek “Şehidimizin cenazesinin de en kısa sürede gelmesini temenni ediyoruz” dedi.

“Tüm Düzce’nin ve ülkemizin başı sağ olsun”
2.01.2023 - 17:37
Haber Merkezi

Düzce’nin Çay Mahallesi’nde oturan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna, Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kilit Harekatı sırasında Kasım ayında şehit oldu. Şehidin naaşı harekat bölgesinde kaldı. Düzce Valisi şehidin Düzce Çay Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti. Vali, Bazna’nın baba ocağında ‘Şehadet Belgesi’ni verdi. Baba Ramazan Bazna belgeyi alırken, şehit için dualar edildi.

Şehit askerin şehitlik beratının verilmesi üzerine açıklama yapan TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş, “Kardeşimizin şehit olduğunu ilk günden beri biliyorduk. Devletimizin ve milletimizin hem zor durumda kalmaması hemde ailesinin üzülmemesi için bir açıklama yapmak istemedik. Ancak sayın Düzce Valisi’nin şehitlik belgesini vermesi ile birlikte bir açıklama yapmamız mecburi olmuştur. Uzun yıllardır tanıdığım ve ağabeyi TDP Merkez İlçe Başkanı olan Mustafa Bazna kardeşim sivil hayatında bir karıncayı incitmeyecek kadar beyefendi, büyüklerine saygısızlık yapmayacak kadar kendi sınırlarını bilen bir insandır. Yakından tanımış olmanın gururunu yaşarken, şahadet haberini almak ailesi kadar şahsımı da derinden üzmüştür. Ancak ‘Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ sözlerinden yola çıkarak kardeşimizin şehit olması ve peygamber efendimize komşu olacak olması bizlerin tesellidir. Bu aşamada Düzce Valimize aileye gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederken, halen bölgede bulunan Mustafa kardeşimizin cansız bedeninin bir an önce ülkemize getirilerek kabrinin yerinin de belli olması bu aşamada en büyük isteğimizdir. Ülkemize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize sonuna kadar güvendiğimizi, şehidimizin cansız bedenini hain örgüte bırakmayacaklarını biliyoruz. Tüm Düzcemizin ve ülkemizin başı sağ olsun” dedi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız