Düzce’de matematik seferberliği

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından “her yerde matematik” anlayışıyla hazırlanan, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak, hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi, küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla 27 Temmuz 2022’de başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında Düzce’deki okullarda tanıtım faaliyetleri düzenlendi.

Düzce’de matematik seferberliği
3.01.2023 - 15:07
Haber Merkezi

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç koordinesinde, Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Yaşar Bilir başkanlığında ve Proje koordinatörlerinin de katılımlarıyla matematik alanında TEKNOFEST, TÜBİTAK ve eTwinning projeleri hazırlandı. Projeyle ilgili öğretmenlerin katılımlarıyla uzaktan eğitim yoluyla bilgilendirme faaliyetleri ve yüz yüze eğitim çalıştayları düzenlendi.

Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği projesi kapsamında matematik alanında yapılan yüksek lisans ve doktora tezleri, ilimizde görev yapan öğretmenler ile buluşturuldu ve uygulamaya yönelik yeni stratejiler belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliği ile yürütülen Matematik Seferberliği kapsamında öğretmen ve öğrenciler için yeni bir kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanan ve erişime açılan “Matematik Dijital Eğitim Platformu”nun öğretmenlere tanıtımı yapıldı.

Öğrenciler için öğretim programına bağlı olmadan matematiğin günlük hayattaki yerini; animasyonlar, videolar, etkileşimli içeriklerle sunmayı ve matematiği keşfetme süreçlerini desteklemeyi amaçlayan “Matematik Dijital Eğitim Platformu” ayrıca konu özetleri ve konu anlatım videolarıyla sınıf içi öğrenme süreçlerini de destekliyor.

Matematik Dijital Eğitim Platformu (https://matematik.eba.gov.tr/) sitesinde; Hayat ve Matematik, Tarihsel Gelişim, Oyunlar, Konular, Matematik Materyalleri ve Duyurular olmak üzere altı başlık altında materyaller ve içerikler yer alıyor.

Matematik seferberliği kapsamında, öğrencilere matematiği sevdirmek ve derse olan ilgiyi arttırmak adına öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim çalıştayında ve çevrim içi seminerlerde edindikleri bilgi ve becerileri sınıflarında öğrencileri ile uygulamaya başladılar.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız