Kayıt dışı ve sürekli devamsız 498 öğrenci okulla buluştu

Okullaşma oranlarını artırmaya yönelik çabaları desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan erken uyarı ve takip sistemi ile MERNİS kayıt sisteminin aktif şekilde kullanılması ve Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kayıt dışı ve sürekli devamsız öğrenciden 498’i okulla buluştu.

Kayıt dışı ve sürekli devamsız 498 öğrenci okulla buluştu
4.01.2023 - 14:21
Haber Merkezi

Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü Müdürlüğü’nün kayıt dışı ve sürekli devamsız öğrenciler ile ilgili 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibariyle yaptığı çalışmalar sonucunda toplam 369 kayıt dışı ve 639 sürekli devamsız öğrenci tespit edildi.

Kayıt dışı ve sürekli devamsız öğrencilerin eğitim öğretim sürecine kazandırılması için, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç başkanlığında mesleki eğitim, ortaöğretim, din öğretimi ve temel eğitim birimlerinden sorumlu yöneticilerden oluşan bir komisyon kuruldu.

Komisyon tarafından koordine edilen çalışmalar kapsamında, okullarda da okul müdürü, müdür yardımcısı, rehber öğretmen ve sınıf öğretmeninden oluşan tespit komisyonları oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okullarda kurulan komisyonlar tarafından, kayıt dışı ve sürekli devamsız öğrencilerin ikamet ettikleri bölgelerde bulunan muhtarlıklar ve öğrencilerin evlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

Bu ziyaretler sonucunda tespit edilen 369 kayıt dışı öğrenciden; 56’sı Mesleki Eğitim Merkezine, 148’i açık liseye yönlendirildi. 165 öğrencinin eğitim öğretim sürecine dahil edilmesi yönünde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar devam ederken, süreç titizlikle takip ediliyor.

Sürekli devamsız 639 öğrencinin; 102’si öğrenim görmekte oldukları okullarında eğitim öğretime devam etmeye başladı. 66 öğrenci Mesleki Eğitim Merkezi'ne, 126 öğrenci Açık Liseye yönlendirildi. 345 öğrenci için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilgili kurumlar ile işbirliği yapılarak, onları okula kazandırmak için gerekli çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğü bildirildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız