Düzce’de umre semineri düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere Düzce’den gidecek olan 235 vatandaşa yönelik umre semineri düzenlendi.

Düzce’de umre semineri düzenlendi
6.01.2023 - 17:36
Haber Merkezi

Müftülük Konferans Salonunda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminer, İl Müftüsü Osman Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. Aydın umreci adaylarına hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler milyarların, milyonların içerisinde Allah’ın seçtiği özel kullarsınız. Çıkmış olduğunuz bu yolculuk hiçbir yolculuğa benzemez ve hiçbir dünya nimeti ile ölçülemez” dedi.

“Artık sizler birer elçisiniz” mesajı ile konuşmasına devam eden Müftü Osman Aydın, “ Bu kutsal yolculuk sonrasında çevrenize, yakınlarınıza, komşularınıza karşı artık bir din görevlisi gibi bir elçi oldunuz” ifadelerini kullandı.

Seminer İl Müftü Yardımcısı Yavuz Horoz’ un “Umre Yolculuğuna Çıkmadan Önce Maddi/Manevi Hazırlık” ve İl Müftü Yardımcısı Talha Demirkaya’nın “Umrenin Hikmeti ve Umrede ki Sembollerin Anlamı” dersleri devam etti.

İl Müftü Yardımcısı Derya Topalcık tarafından ise kadınlara özgü konular hakkında bilgiler verildi.

Seminer sonunda umreci adaylarına sağlık ekipleri tarafından aşıları yapıldı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız