Hamsi Festivali 4 gün sürecek

Düzce Trabzonlular Derneği tarafından ilki 2019 yılında düzenlenen ve büyük ilgi gören Hamsi Festivali’nin 3.’sü yapılacak. 19-22 Ocak tarihleri arasında 4 gün sürecek olan festivale tüm Düzceliler davet edildi.

Hamsi Festivali 4 gün sürecek
7.01.2023 - 15:25
Haber Merkezi
1

Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Hamsi Festivali ile ilgili bilgi vermek üzere basın mensupları ile bir araya geldi. Şehir merkezindeki bir kafede düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mustafa Demirci, 2022 yılında dernek yönetimini Mustafa Bilgin’den devraldıklarını ve sosyal projelerini sürdürdüklerini söyledi.

2019 yılında kurulan derneğin 1. Geleneksel Hamsi Festivali’ni yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğini hatırlatan Demirci, 2020-2021 yılları arasında Dünya'da ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecinden dolayı dernek olarak faaliyetlerini ve projelerimizi ertelemek zorunda kaldıklarını, 2 yıllık aranın ardından ise 2022 Ocak ayınca 2. Hamsi Festivali’ni yine yoğun bir ilgili ile gerçekleştirdiklerini anlattı.

Bu yıl ise 19-20-21-22 Ocak tarihlerinde Düzce Anıtpark Meydanı’nda, 3. Hamsi Festivali’ni yapacaklarını ifade eden Demirci, “Şenlik havasında geçmesini planladığımız festivalimize tüm halkımızı davet etmek istiyorum. 21 Ocak Cumartesi günü saat 13.30'da protokol açılışımız için sayın valimizi, sayın belediye başkanımızı, kurum müdürlerimizi ve STK başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerini de aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Festivalin gerçekleşmesinde bizlerin yanında olan ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız, Bakanımız Dr. Faruk Özlü Bey’e, Belediye Kültür Müdürümüze ve tüm dernek üyelerimize, yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Trabzon’umuzun güzelliklerini ve kültürünü burada sergilemek, neşeli günler geçirmek için çabalıyoruz ki biz nebze de olsa Düzce halkımızı mutlu, güler yüzlü görmek bizleri de mutlu edecektir. Hamsiler tavaya tüm Düzceliler horona. Kalmaz Pazartesiye, Pazar günü gel hamsiye. Ye lahana, gel horona. Yiyelum bu muhlamadan malzeme Trabzon’dan. Hamsi tavaya kanlar Kızılay’a diyor, tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasında, Düzce Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Erkan Koç, Serkan Aydın, Varol Keleş, Serkan Durnaoğlu, Ali Rıza Çebi, Yusuf Baş, Hatice Kudal, Servet Bektaş, Selim Başer, Abdülkadir Aycan, Ömer Kaya, Cengiz Demir, Bayram Bayoğlu ile Mustafa Cevat Gün de hazır bulundu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mert
    Mert
    9.01.2023 09:26

    keşke bizde düzcede olabilsekte katılabilsek buraya

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız