Düzce KSS Kooperatifi Kongresi yeniden yapılacak

Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin 25 Haziran’da yapılan ve usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edilen kongresi, 26 Şubat 2023 günü tekrar yapılacak.

Düzce KSS Kooperatifi Kongresi yeniden yapılacak
7.01.2023 - 16:25
Haber Merkezi
2

Mehmet Bakan’ın 30 yıla yakın süre başkanlığını yaptığı ve 25 Haziran 2022’de yapılan son genel kurulda aday olmadığı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde yönetim seçimleri usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla iptal edilmişti.

Seyfi Çınar, Ali Alemdar, Recep Köse, Erdoğan Kabalar, Metin Özdemir, İlhan Coşkuner ve Nihat Yazıcı’nın yönetim kurulu üyesi olarak seçildiği kongre, oy kullanma işleminde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edilince, kooperatif yönetimine seçilenlerin üyelikleri de düşmüştü.

Bunun üzerine mahkemeye başvuran Ali Alemdar, mahkeme kararı ile kooperatif genel kurulunu toplantıya çağırmak için yetki aldı.

Düzce 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce açıklanan gerekçeli kararda, SS. Düzce Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 26 Haziran 2022 tarihinde genel kurula gittiği, yapılan seçimde mevcut yönetimin ibra edilmediği ve Ali Alemdar’ın listesinin seçimi kazandığı ifadelerine yer verildi. Ancak daha sonra Düzce Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün 28 Haziran 2022 tarihli raporu ile toplantı nisabının sağlanamadığının belirtildiği, yeni yönetimin de tescil edilemediği, eski yönetimin ibra olmaması, yeni yeninin de tescil edilememesi sonucu kooperatifin organsız kaldığı kaydedildi. Bu sebeple seçim amacı ile genel kurulu toplantıya çağırma yetkisi verilmesi için dava açan Ali Alemdar’a Düzce S.S. Küçük Sanayi Sitesi Genel Kurulunu “yönetim kurulu ve diğer organların ibrası ile yeni yönetim kurulu ve organların seçilmesi konularının görüşülmesi” için genel kurulu toplantıya çağrı hususunda izin ve yetki verilmesine karar verildiği açıklandı.

Düzce 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin 23 Aralık 2022 tarihinde aldığı bu kararın ardından, Ali Alemdar Düzce S.S. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin genel kurulunu 26 Şubat 2023 Pazar günü saat 12.00’da olağanüstü olarak yapmak üzere üyelere çağrıda bulundu. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının ise 5 Mart 2023 Pazar günü aynı yer ve saatte yapılmasına karar verildi.

Ali Alemdar konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “2022 Haziran ayında yapılan seçimde 206 katılım vardı. Bize 103 oy yeterken, 126 oy almıştık ve tek liste olarak seçimi kazanmıştık. Ancak yeterli nisap sağlanmadı gerekçesi ile seçim iptal edildi. Odanın organsız kalması üzerine mahkemeye başvurduk ve mahkeme tek yetkili olarak seçime götürmek için beni görevlendirdi. Cuma akşamı karar bana tebliğ edildi. Cumartesi günü usulsüz bir şekilde seçim kararı alınmıştı. O seçimi iptal ettirdik. Çünkü mahkeme seçime götürme yetkisini bana vermişti. 26 Şubat’ta da seçime götürme kararı aldım. 517 üyeye de davetiyeleri ulaştırdık” dedi.

Düzce KSS yönetimine aday olacak isimler henüz netlik kazanmazken, önümüzdeki günlerde adayların ortaya çıkması bekleniyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Cengiz güneş
  Cengiz güneş
  11.01.2023 07:15

  Mehmet bakan ve yönetimi oturdukları koltukları pislettiklerinden kalkamamaktadır Her ne pahasına olursa olsun yönetimi bırakmak istemeyecektir hazirandaki seçimde bende oy kullandım oylar açık bir şekilde sayılmıştır.

 • KSS esnafı
  KSS esnafı
  10.01.2023 00:06

  Bu KSS eski başkan bakalım yediği haltların hesabını verabilecek mi? Allah bildiği gibi yapacaktır çok kişinin canını yaktılar

E-Gazete

 • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız