Yabancı dil öğrenmek isteyen de gitar çalmak isteyen de buraya geldi

Düzce'de geçtiğimiz yıl hem boş vakitlerini değerlendirmek hem de meslek öğrenmek isteyen birçok kişi, Halk Eğitim Merkezi'ne başvurdu. Eğitimleri başarıyla tamamlayan 32 bin kursiyere sertifikaları verildi.

9.01.2023 - 16:07
Güncelleme 9.01.2023 - 18:29
İHA

Düzce Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bilgisayardan yabancı dile, müzik aletlerinden el sanatlarına kadar birçok farklı branşta eğitimler verildi. Talebe gören açılan kurslarda 32 bin kursiyer eğitimlerini tamamlayarak, sertifikalarını aldı.

“PANDEMİ SONRASINDA KURSLARIMIZA YOĞUN BİR İLGİ OLDU”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Can, 2022 yılının dolu dolu geçtiğini ifade ederek kursiyer sayısının 32 bin 350'ye yükseldiğini belirtti. Birçok farklı branşta eğitim verdiklerini kaydeden Hüseyin Can, “Kişisel gelişim kurslarımızdan meslek kurslarımıza kadar birçok branşta kurslar açtık. Pandemi sonrasında kurslarımıza yoğun bir ilgi oldu. Özellikle bilgisayar, yabancı dil ve Türkçe kurslarımıza son aylarda ilgi oldukça arttı” dedi.

“BURASI KURSİYERLERİMİZ İÇİN TERAPİ MERKEZİ GİBİ OLDU”

Kursiyerlerin yeteneklerini keşfettiğini vurgulayan Can, “Burası kursiyerlerimiz için terapi merkezi gibi oldu. Mutlu oluyorlar. Bu da bizlere yetiyor zaten. Bizim sadece merkezimizde değil, Düzce'de bütün mahallelerde kurslarımız var. Ayrıca köylerimizde de dikiş kurslarımız başta olmak üzere, istekler doğrultusunda kurslarımızı açmaya başladık” diye konuştu.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız