Beyaz Masa 2022 yılı istatistiklerini açıkladı

Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimi 2022 yılında yapılan çalışmalarla ilgili istatistiğini yayımladı. Aralık 2021 ile Aralık 2022 tarihlerini kapsayan raporda toplam çağrı sayısı 146 bin 596 olurken talep sayısı 44 bin 286 olarak açıklandı.

10.01.2023 - 16:20
Güncelleme 10.01.2023 - 18:23
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi ile vatandaşların doğrudan iletişimini sağlayan ve 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Beyaz Masa Birimi geçen yıl yapılan çalışmalarla ilgili istatistik raporu hazırladı. Aralık 2021 ile Aralık 2022 tarihleri arasında; gelen çağrı, talep, sonuçlandırılan ve reddedilen olarak sınıflandırılan bildirimler faaliyet raporuna da eklendi.

Beyaz Masa Birimi yıl içinde gelen toplam çağrı sayısını 146 bin 596 olarak kayıtlara geçerken bu çağrılarda, 44 bin 286 adet farklı talep olduğunu rapora ekledi. Bu taleplerin akıbeti yapılan 27 bin 918 geri bildirim çağrısı ile muhataplarına bildirilirken, belediye sorumluluğu alanı dışında kaldığı saptanan 2 bin 182 talebin ise reddedildiği açıklandı.

EN FAZLA TALEP KÜLTÜR MAHALLESİNDEN

Raporda müdürlükleri ilgilendiren her konunun tek tek tasnif edildiği ve istatistiklerde ayrı ayrı yer aldığı belirtilirken mahallelerden gelen taleplerinde sıralaması yapıldı. Sıralamaya göre; bir yıl içinde en fazla talep 2 bin 363 çağrı ile Kültür Mahallesinden oldu. Sıralamada en az çağrı alınan mahalle ise; 580 çağrı ile Kiremitocağı mahallesi oldu.

DÖNÜŞLER; ÇAĞRI, MESAJ VE UYGULAMA ÜZERİNDEN BİLDİRİMLERLE

Beyaz Masa birimi, bir yıl içinde yaptığı çalışmalarla ilgili hazırladığı yıllık raporda, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlerin ön denetim mekanizmasından geçmesinin ardından hızla ilgili müdürlüğe yönlendirildiğini ve sürecin başlangıcından itibaren Beyaz Masa uygulaması üzerinden anlık, aşamaların her birinde SMS ve sonuçlanması sürecinde de son bilgilendirmenin, vatandaşın verdiği iletişim numarası üzerinden bizzat aranması ile sürecin tamamlandığını vurguladı.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız