“Basın temsilcileri bizim için değerli ve önemli”

Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin 2022 faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Basın temsilcileri bizim için değerli ve önemli”
11.01.2023 - 14:01
Haber Merkezi

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer ile Düzce’de faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“BASIN TEMSİLCİLERİ BİZİM İÇİN DEĞERLİ VE ÖNEMLİ”

Basın temsilcilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, halkı aydınlatan ve kamuoyunun haber alma özgürlüğüne büyük katkı sunan gazetecilerin kendileri için değerli ve önemli olduğunu vurguladı.

ÇOK HIZLI GELİŞİM SÜRECİ

2006 yılında kurulan Düzce Üniversitesi’nin, 33 bine yakın öğrencisi, 13 Fakültesi, 33 Araştırma Merkezi ve Hastanesiyle çok hızlı bir gelişim gösterdiğinin altını çizen Rektör Sözbir; personel sayısının 3 kat, öğrenci sayısının 6 kat, genel bütçenin 7 kat arttığına dikkat çekti. Geçen yıl itibariyle yüzde 98 doluluk oranına ulaştıklarını belirten Prof. Dr. Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin gelişim sürecine katkı sunan yöneticilere de teşekkürlerini iletti.

KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU HAYATA GEÇTİ

Düzce Üniversitesi’nin “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” ile yenilikçi bir çalışmayı daha hayata geçirdiğini dile getiren Sözbir, logonun revize edildiğini ve aslına uygun şekilde yenilendiğini belirterek Kurumsal Kimlik Kılavuzu’nun Düzce Üniversitesi’nin marka değerini artıracağına işaret etti.

“SAYIDAN DAHA ÇOK KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ”

80’in üzerinde ülkeden 2 bin 200 yabancı uyruklu öğrencinin Düzce Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Nedim Sözbir, sayıdan daha çok kaliteye önem verdiklerini ifade etti. 316 yatak kapasitesine sahip Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin 45’den fazla servis ve ünitesiyle günlük 3 bine yakın hastaya poliklinik hizmeti sunduğu bilgisini paylaşan Rektör Sözbir, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne ek bir bina daha kazandırmanın planlandığını dillendirerek tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler aktardı.

PROJE BÜTÇESİNDE CİDDİ BÜYÜME

Bünyesindeki 64 firma ile katma değerli çalışmalar yürüten Düzce Teknopark hakkında da değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Sözbir, proje bütçesinin yıllar içinde ciddi büyüme gösterdiğini ifade etti.

“40’LI BASAMAKLARDA YER ALMAK BÜYÜK BAŞARI”

Düzce Üniversitesi’nin ülkemizde 218 üniversite arasında 40’lı basamaklarda yer almasını büyük bir başarı şeklinde nitelendiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin diğer alanlarda gösterdiği başarı örnekleriyle sözlerini sonlandırdı. Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.  


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız