Düzce’de ambulans sayısı 45’e yükseldi

Düzce’de ambulans hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin artırılması, vakalara daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşılabilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ambulans hizmetlerine yeni bir ambulans daha eklendi. İlde ambulans sayısı 45’e yükseldi.

Düzce’de ambulans sayısı 45’e yükseldi
16.01.2023 - 12:10
İHA

Düzce’de sağlık yatırımları artmaya devam ediyor. Ambulans hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin artırılması, vakalara daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşılabilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce’de ambulans hizmetlerine yeni bir ambulans gönderdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ülkemizin en genç ambulans filosuna bir yenisi daha eklendi. Düzce’mizde hizmet veren ambulans sayısı 42’ye yükseldi. 3 UMKE aracıyla birlikte acil durumlara karşı 45 araçla hazırız” dedi.

2018’DE 31 OLAN SAYI 45’E ÇIKTI

Düzce’de 13 adet 4x4, 2 adet kar paletli 4x4, 1 adet 4 sedyeli, 1 adet obez ve yoğun bakım, 25 adet 4x2 olmak üzere 42 acil yardım ambulansı acil ve afet durumlarında hizmet veriyor. Düzce; ambulans filosu yaş ortalaması ile Türkiye deki en genç ambulans filolarından birine sahip oldu. Acil ve afet durumlarında kullanılan 3 adette UMKE aracımız bulunmakta. 2018’de 31 olan sayı son 4 yılda yüzde 50 artarak 45’e ulaştı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız