Müracaatlar nasıl yapılacak?

Düzce’de 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle; konut, işyeri ve ahırları; yıkık, acil yıktırılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler için hak sahipliği başvuruları başladı.

Müracaatlar nasıl yapılacak?
16.01.2023 - 17:53
Güncelleme 16.01.2023 - 17:58
Haber Merkezi

AFAD’dan yapılan duyuruya göre, afetzedeler için Afet Kanunu çerçevesinde yeniden yapım ve güçlendirme kredisi verileceklerin belirlenmesi amacıyla hak sahipliği işlemleri gerçekleştirilecek. Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen ve kendilerine devlet tarafından konut, ahır ve işyeri yapılmasını isteyen afetzede vatandaşların başvuruları alınmaya başlandı.

Vatandaşların 16 Mart 2023 tarihine kadar hak sahipliği başvuru merkezlerine giderek bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla resmi başvurularını yapmaları gerekiyor.

Müracaat süresince afetzede vatandaşlardan talep-taahhütname vermeleri ve açık borçlandırma senedi imzalamaları istenecek. Müracaatların tamamlanması ile birlikte ilgili mevzuat gereğince oluşturulacak ‘hak sahipliği inceleme komisyonları’ sunulan belgeler ve kanuni hak sahibi olabilme koşullarını dikkate alarak hak sahibi kabul edilenleri ve edilmeyenleri belirleyecek.

Hak sahipliği başvuruları; Düzce Valiliği Turizm Danışma Bürosu’na, Çilimli, Gölyaka, Cumayeri, Gümüşova, Kaynaşlı, Akçakoca ve Yığılca Kaymakamlıklarına yapılacak.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 31.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız