İLK BİTKİLERİ ÖĞRENCİLER İLE BİRLİKTE DİKTİLER

Düzce Belediyesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, "Tarım Lisesi Öğrencilerinin İhtiyaçlarının Karşılanmasında Destek Protokolü" imzalandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bilinçli çiftçi yetiştirmenin önemine değinerek "Amacımız teknoloji ile tarımı entegre ederek verimi artırmak" dedi.

18.01.2023 - 16:40
Güncelleme 18.01.2023 - 17:48
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi’nin sosyal sorumluluk ve Düzce'de nitelikli ürünler yetiştirmek amacıyla kurduğu Tarım Akademisi’nin işlevselliği her geçen gün artıyor. Çeşitli Tıbbi Aromatik Bitkilerin yetiştirildiği Tarım Akademisi,  öğrencilerin de eğitim merkezi haline gelecek. Tarım alanı öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanması için, Düzce Belediyesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında "Tarım Lisesi Öğrencilerinin İhtiyaçlarının Karşılanmasında Destek Protokolü"  imzalandı.

 

İLK BİTKİLERİ ÖĞRENCİLER İLE BİRLİKTE DİKTİLER

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü imza törenin ardından okulun bahçesinde oluşturulan uygulama bahçesine ilk fidanları öğrenciler ile birlikte dikti. Protokol kapsamında Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan destek paketleri öğrencilere dağıtıldı.

 

TEKNOLOJİ İLE TARIMI BULUŞTURUYORUZ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü amaçlarının teknoloji ile tarımı birleştirip ürün verimliliğini artırmak olduğunu söyleyerek; "Düzce'nin toprakları son derece verimli topraklı topraklardır. Özellikle tarımı teknolojiyle buluşturmayı hedefliyoruz. Düzce Belediyesi bünyesinde bir Tarım Akademisi kurduk. Tarım Akademisinde Milli Eğitim Bakanlığımız ve Tarım İl Müdürlüğümüz de var, akademimize Ziraat Fakültesini de dahil edeceğiz. Tarım Akademisi fikriyle modern tarım tekniklerini çiftçi ve üreticilerle birleştireceğiz. Milli Eğitim bakanlığımız bünyesinde Düzce'de bir tarım bölümü açıldı. 34 öğrencisi var. Düzce Belediyesi olarak bu öğrencileri destekliyoruz. Tarım Akademisi bünyesinde oluşturduğumuz çiftlikte öğrencilerimiz pratik eğitimlerini yapacaklar. Okullarındaki Tarım teknolojileri bölümünde öğrencilerimiz modern tarım tekniklerini öğrenecekler. Amacımız teknoloji ile tarımı entegre etmek" şeklinde konuştu.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız