Trabzon adeta Düzce’ye taşındı

Düzce Trabzonlular Derneği’nin organize ettiği hamsi festivali vatandaşlar tarafından büyük ilgi topladı. Anıtpark Meydanı’ndaki festival, 22 Ocak’a kadar devam edecek.

Trabzon adeta Düzce’ye taşındı
20.01.2023 - 18:17
Güncelleme 20.01.2023 - 18:20
Haber Merkezi
2

Lahana çorbası ikramıyla başlayan festival, yarın 13.30’da protokol açılışıyla beraber mıhlama ve Pazar günü hamsi ile devam edecek.  Düzce Trabzonlular Derneği Başkanı Mustafa Bilgin; “Çok güzel bir kalabalığımız var. Hafta sonu çok daha yoğun bir kalabalık bekliyoruz. Bu etkinlik gerçekten Düzce’mize deprem sonrası güzel bir armağan olacak. İnsanların birazcık tebessüm etmesini ve eğlenmesini sağlayacak. Kan bağışıyla alakalı aracımız etkinlikte bulunacak. Hamsiler tavaya kanlar Kızılay’a diyoruz. Biz genel olarak çok eğlendik. Sizler de eğleniyorsanız ne mutlu bize” dedi.

Okulların da tatil olmasıyla beraber çok fazla çocuk ailesiyle festivalin tadını çıkardı. Sıcak havanın da hakim olduğu Düzce’de, 7’den 70’e herkes kemençe eşliğinde coşkuyla horon oynadı. Vatandaşlar, “Çok mutluyuz, böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz”  diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.


Editör: C. Sandıkçı