1.008 öğrenci eğitimle yeniden buluşuyor

“Eğitimle Yeniden Buluşma” projesi kapsamında Düzce’de 1.008 öğrenci eğitim öğretim sürecine dahil edildi.

1.008 öğrenci eğitimle yeniden buluşuyor
21.01.2023 - 11:23
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Eğitimle Yeniden Buluşma” projesi kapsamında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından büyük bir gayretle ve özveriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, ilimizde sürekli devamsız 639 öğrenci ile 369 kayıtsız öğrenci olmak üzere toplam 1.008 öğrenci eğitim öğretim sürecine dâhil edildi.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Beşeri sermayemizin artırılmasındaki en önemli enstrümanın eğitim olduğu göz önünde bulundurulduğunda, sosyo ekonomik olarak dezavantajlı ailelerimizin çocuklarının eğitimle buluşabilmesi için Müdürlüğümüz tarafından titizlikle yürütülen çalışmalarımız sonucunda, 1.008 öğrencimizi tekrar eğitim öğretim sürecine dâhil edebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Son 20 yılda eğitimde uygulanan şartlı eğitim yardımları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, ücretsiz yemek, ücretsiz ders kitapları gibi sosyal politikalar ile Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından toplumsal taleplere çok daha duyarlı bir eğitim sistemi ortaya konulması için devasa bir seferberlik yürütülmüştür. ‘Eğitimde Yeniden Buluşma’ projesi kapsamında ilimizde özveriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, mevcut öğrencilerimizin devamsızlık ve terk oranlarını kontrol altına aldık.

Kayıt dışı öğrencilerimizi mutlaka eğitim sistemine dâhil etmek, tek bir öğrencimizi bile dışarıda bırakmadan, eğitim sistemine dâhil edebilmek için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda belli zaman aralıklarında okul ve kurum yöneticilerimizle toplantılar düzenliyor ve sahada yapılan çalışmaları değerlendiriyoruz.

Bakanlığımızın ortaöğretimdeki okullaşma oranını yüzde 95'ten yüzde 99'a çıkarma hedefi doğrultusunda, İlimizdeki amacımız tek tek tüm öğrencilerimize ulaşıp, mart ayının sonunda eğitimin tüm kademelerindeki okullaşma oranlarını arttırmak. Öğrencilerimizin tek tek adreslerine ulaşıyoruz, ailelerini dinliyoruz. Çocuklarımızın sorunlarını dinliyoruz ve onlar için en uygun çözüm neyse onu üretiyor, eğitim sistemimize dâhil ediyoruz. Türkiye yüzyılında ilk kez eğitimin tüm kademelerinde, tüm evlatlarımızın eğitime eriştiği bir eğitim sistemiyle ilerlemeye devam ediyoruz” denildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız