Konser Düzce’de yoğun ilgi gördü

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi ilimizde hayat buldu. Proje kapsamında Namık Kemal İlkokulu Konferans Salonunda ve Akçakoca Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen muhteşem konserler büyük beğeni topladı.

Konser Düzce’de yoğun ilgi gördü
23.01.2023 - 11:08
Haber Merkezi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Halk Eğitimi Merkezi ve Akçakoca Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından düzenlenen konserlere İl Millî Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, protokol üyeleri ve çok sayıda müziksever katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesiyle, Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye'nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesinin ardından 81 ildeki Halk Eğitimi Merkezlerinde konservatuvar mezunu öğreticiler yönetiminde Türk Müziği koroları kuruldu. Oluşturulan korolar tarafından ülke genelinde düzenlenen konserler büyük beğeni topladı. Proje kapsamında ilimizde düzenlenen konserlerde de seslendirilen eserlere coşkuyla eşlik eden izleyiciler gönüllerince eğlendiler.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız