5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek

Millî Eğitim Bakanlığı, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "Bilim", "Sanat", "Matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar için hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda bu yıl ilk kez "kış" döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar, 21 Ocak'ta başladı ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek
25.01.2023 - 11:58
Haber Merkezi

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kurslarında bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı, günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olarak planlandı. Bir öğrenci, en fazla 2 farklı atölye veya ders grubundan BİLSEM destekleme ve yetiştirme kursuna devam edebiliyor ve haftalık 16, toplam 32 saat atölyelere katılabiliyor.

Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabiliyorlar.

Bakanlığın hazırlamış olduğu "Kış Okulu" uygulaması İlimizde de faaliyete geçti. Bahçeşehir Bilim ve Sanat Merkezi ve Düzce Bilim Sanat Merkezinde toplamda 349 öğrenci "Kış Okulu" uygulamasına katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, "Kış Okulu" uygulaması kapsamında Düzce Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti. Ziyaretlerinde atölyeleri gezen İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, heyecanlarına ortak oldu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız