Hikmet Akın Ortaokulu dünyaya açılıyor

Düzce’nin köklü mahallelerinden birisi olan Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Hikmet Akın Ortaokulu’nda dev bir proje hazırlanmaya başlandı.

Hikmet Akın Ortaokulu dünyaya açılıyor
25.01.2023 - 17:04
Haber Merkezi
1

“GAMES and Hobbies with Emotions” (Duygularla Oyunlar ve Hobiler) adında dev bir Twinning Projesi yürütülüyor.

Düzce Merkez’de bulunan Hikmet Akın Ortaokulu’nda İngilizce Öğretmeni Nesrin Demir Üzel rehberliğinde yürütülen proje 28 Kasım 2022 tarihinde başlatıldı. Projenin 2023 Mart ayında tamamlanması bekleniyor.

Dev projenin 4 ülke arasında gerçekleşmesi hedefleniyor. Türkiye başta olmak üzere İtalya, İspanya ve Portekiz’in ortak olduğu projeye 8 okul ve 105 öğrencinin dahil olacağı ifade edildi.

Projenin asıl hedefinin; öğrencilerin farklı kültürlerdeki oyun ve hobiler hakkında bilgilenmelerini ve karşılıklı etkileşim içerisinde eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak olduğu açıklandı.

Proje dili İngilizce olduğu için öğrencilerin hedef dile maruz kalma ve kullanma avantajları da bulunuyor.

Projedeki etkinlikler Web 2.0 araçlarından yararlanarak oluşturuluyor. Projede sanal dergi, ortak çıkarılan ürün etkinlikler, takım çalışmaları yapılarak ortaya koyulan ürünler, diğer ülkelerle yapılan webinar ve öğrencilerin aktif olduğu etkinlikler yer alacak.

Hamidiye Hikmet Akın Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Nesrin Demir Üzel, “Bu süreçte idaremizin desteği ile etkinliklerimizi yürütüyoruz. Projemiz sona erdiğinde öğrenciler hem farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olacaklar, hem de ortak bir paylaşım içerisinde oldukları için sorumluluk ve aidiyet duyguları gelişecektir. Projemiz üretken, çalışkan ve birlikte çalışmayı seven partnerlerimizle yol almaktadır. Projemizin sürdürülmesinde bize destek olan değerli okul müdürümüz Burhan Köse ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir öğrenci velisi ise, “Mahallemiz okulunda ilk defa böyle bir çalışma yapılıyor. Mahallemiz ve okulumuz dünyaya tanıtılacak. Bundan güzel bir şey olabilir mi? Okulumuzda okuyan öğrenciler başta olmak üzere hocalarımız ve mahallemiz sakinleri moral bulmuşlardır. Hepimiz hevese geldik. Okul Müdürümüz Burhan Köse çok çalışkan, istekli ve gayretli bir idareci olduğu için mahalle olarak şanslıyız. Bu tür çalışmaların devamını bekliyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Hikmet Akın Ortaokulu’nda başlatılan proje, okul velileri tarafından da takdirle karşılanırken, okulun dünyaya açılması büyük sevinç yaşattı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hikmet Akın Ortaokulu
    Hikmet Akın Ortaokulu
    25.01.2023 19:16

    Çok güzel bir haber olmuş emeğinize sağlık

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız