Düzce Belediyesinden kar teyakkuzu

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, bu akşam itibariyle beklenen kar yağışı öncesinde belediye olarak son hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti. 24 saat esasına göre çalışma gerçekleştireceklerini ifade eden Kaltu, belediyenin 500 personel ve 42’si iş makinesi olmak üzere toplam 67 araçlık filosu ile sahada olacağını açıkladı.

31.01.2023 - 11:45
Güncelleme 31.01.2023 - 18:26
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi, beklenen kar yağışının başlamasıyla birlikte çetin kış koşulları ve olası acil durumlarla mücadele kapsamında 500 personel, bin 200 ton tuz, bin ton tuz agregası ve 67 araç ile kar teyakkuzuna geçti.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, meteorolojik uyarılar çerçevesinde bu akşam itibariyle Düzce’yi etkisi altına alması beklenen kar yağışına yönelik mücadele ekiplerini oluşturduklarını ve sosyal hayatın minimum şekilde etkilenmesine yönelik hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Bıçaklı tuzlama aracından greydere, kepçeden pikaba kadar 67 araçlık iş makinesi filosunun yanı sıra yağışla birlikte belediyenin tün birimleriyle sahada olacağını dile getiren Kaltu, 500 personelin zorlu kış şartlarına göre hazırlıklarını tamamladığını kaydetti.

500 PERSONEL TAM TAKIM SAHADA
Bahçeşehir bölgesinde bulunan Kriz Yönetim Merkezinde araç ve ekiplerin son çalışmalarını inceleyen Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, “Bugün itibariyle ilimizde kar yağışının başlayacağı Meteoroloji tarafından bildirilmişti. Bizde zaten yaz aylarından itibaren hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Bin 200 ton tuzumuz, bin ton tuz agregamız hazır şekilde depolarımızda bekliyor. 12’si kar bıçaklı iş makinesi olmak üzere 42 iş makinemiz hazır. 25 pikapta çalışmalarımıza destek sağlayacak. Yaya olarak sahada çalışma gerçekleştirecek yaklaşık 500 personelimiz de tam takım sahada olacaklar. Bütün mahallelerimize yetecek kadar makinemiz mevcut. Özellikle buzlanmanın olabileceği bölgelerde sorun yaşanmaması adına hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kriz Merkezi Yönetimi nezdinde araçlarımız ve ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışacak. Düzce Belediyesi olarak karla mücadeleye hazırız” dedi.


Editör: C. Sandıkçı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız