Düzce Belediyesinden esnafa çağrıda bulundu

Düzce Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinin 2023 yılı damgalama ve muayene işlemleri için son günün 28 Şubat 2023 tarihi olduğunu hatırlatarak esnafa çağrıda bulundu.

Düzce Belediyesinden esnafa çağrıda bulundu
3.02.2023 - 16:22
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi ölçü ve tartı aletlerinin 2023 yılı damgalama ve muayene işlemlerine ilişkin yapılan açıklamada, “Ölçü ve tartı aletlerinin 2023 yılı damgalama ve muayene işlemleri 28 Şubat 2023 Salı günü mesai bitiminde son bulacaktır. Esnafın belediyemiz Ölçü ve Ayar Memurluğuna belirten son güne kadar beyanname vermeleri gerekmektedir” denildi.

Yapılan uyarıda ayrıca, ölçü ve tartı işlemlerinde sabit dükkanlarda kullanılan mekanik, pazar yerlerinde kullanılmakta olan elektronik, ibreli, mekanik teraziler, kantar, baskül, metre, litre, gram ve kilogramların muayene damgalama işlemine tabi olduğu kaydedildi. Esnafın, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilk muayenesi yapılarak damgalanan ve satışa sunulan terazileri kullanabileceği, ilk muayene damgası bulunmayan, periyodik kontrol ile muayenesi gerçekleşmeyen ölçü ve tartı aletlerinin alınması, satılması, kullanılması ve iş yerlerinde bulundurulmasının yasak olduğu belirtildi. Esnafın cezai duruma düşmemeleri için belirtilen süre içerisinde beyanname vermeleri gerektiği ifade edildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız