Vali ve Başkan yardım tırlarını uğurladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında başlatılan yardım kampanyalarına Düzcelilerde topyekün katılım sağlamaya devam ediyor. Vatandaşların akın akın yardım desteğinde bulunduğu Düzce’de yüklenen son TIR’lar Düzce Valisi Cevdet Atay ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından deprem bölgesine uğurlandı.

Vali ve Başkan yardım tırlarını uğurladı
7.02.2023 - 18:37
Haber Merkezi

Kahramanmaraş merkezli Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Kilis’te yıkıma yol açan 7,7 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber oldu. Düzce de, belediyenin başlattığı ‘Uzat Elini Düzce’ başlığıyla başlatılan yardım kampanyasına desteğini ikinci günde de yoğun şekilde göstermeye devam ediyor.

Yardım kampanyasının başlatılmasıyla birlikte belediye meydanında konuşlandırılan yardım TIR’larına akın eden vatandaşlar, AFAD’ın belirttiği şekilde ihtiyaç malzemelerini ulaştırmak için adeta yarışa girdi. İlk gün yardım malzemeleri ile dolan 8 TIR’ın yola çıkması sağlanırken, bugün de yine belediye meydanında devam eden yardım toplama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Sabah saatlerinden itibaren yardımda bulunmak için çaba sarf eden vatandaşlar sayesinde dolan TIR’larda Düzce Valisi Cevdet Atay ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından AFAD koordinesinde deprem bölgelerine doğru yola çıktı.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız