Konteyner kentlerin projeleri çizildi

Düzce Valiliği’nin öncülüğünde Hatay’ın İskenderun ve Serinyol ilçelerinde çocuk parkı, otopark, yemekhane ve çok amaçlı salonların yer alacağı konteyner kentler kurulacak.

Konteyner kentlerin projeleri çizildi
21.02.2023 - 12:22
Haber Merkezi
1

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkenin dört bir yanında başlatılan yardım seferberliği çerçevesinde Düzce Valiliği de bölgelere acil barınma ihtiyacı olan konteyner kentlerin kurulması için harekete geçti. Düzce Sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği konteyner kentlere İstanbul Üsküdar Belediyesi de destek verecek. Bu çerçevede Hatay’ın İskenderun ilçesinde 500, Serinyol ilçesinde de 100 konteyner ev yapılacak. Konteyner kentlerde oyun parkı, otopark, yemekhane ve çok amaçlı salonlarda kurulacak. Bir ay içerisinde tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacak olan konteyner kentlerin projeleri de çizildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • nuri
    nuri
    22.02.2023 16:13

    Düzcede insanları AFADIN buz gibi çadırlarına mahkum ettiniz..Başka şehre konteynır..Allah sizi bildiği gibi yapsın..Gösterişe gelince sizden iyisi yok..Ama bari bu insanların işine yaramışsızın Düzceye gram faydanız yoktu..

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız