Ulaşım master planı lansmanı yapıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Vizyon 2035 Düzce” sloganıyla başlattığı Ulaşım Master Planı lansmanını Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetlinin katılımıyla yaptı. Düzce’nin 2035 yılına kadar ortaya koyacağı büyüme ve gelişme ivmesi dikkate alınarak hazırlanan plan, Düzcelilerden tam not aldı.

8.03.2023 - 10:35
Güncelleme 8.03.2023 - 11:26
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehrin yeniden yapılanması, planlı gelişmesi ve yıldan yıla artan nüfusun hareketliliğinin yeni güzergahlar ve alternatif ulaşım sistemleri ile sağlanması konusunda projelere imza atmaya devam ediyor. İlk olarak şehir içi ulaşım sisteminde yapılan köklü değişiklik ve sonrasında güzergah çeşitliliğinin oluşturulması ile uygulamaya konulan Ulaşım Master Planı’nda 2035 yılı Düzce’si için hazırlık aşamasını tamamlandı.

Düzce’de gerek vatandaşların ulaşımı gerekse araç trafiğinin yeniden yapılandırılması konusunda uzun süre yürütülen veri kaynaklarına dayanarak hazırlanan Ulaşım Master Planı Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen geniş katılımlı organizasyon ile vatandaşlara tanıtıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahibi olduğu organizasyona Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, çeşitli siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

3 YILLIK SÜREDE TAMAMLANDI

Lansmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Özlü, katılımcılara ve planın hazırlanmasında demeği geçenlere teşekkür ederek, 3 yıllık süreçte Düzce’nin ulaşım-trafik ve otopark sorunlarının çözümüne yönelik çalışma gerçekleştirdiklerini ve Düzce’nin Ulaşım Master Planı çalışmasını tamamladıklarını söyledi.

PLANIN İLK AŞAMASI TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ OPTİMİZASYONU

Ulaşım Master Planının ilk aşamasının Toplu Taşıma Sistemi optimizasyonu olduğunu kaydederek konuşmasını sürdüren Başkan Dr. Faruk Özlü, “Bu optimizasyonu tamamladık. 6 metrelik araçlarımızla toplu taşımayı daha sağlıklı şekilde ve ekonomik olarak başarıyla sisteme entegre ettik. İyi bir sistem kurarsak yolcu sayımızın 52 binlere çıkacağını görmüş olduk. Sabah ve akşam saatlerinde büyük otobüslerimizin devreye girmesiyle yolcu yükünü hafifletiyoruz” dedi.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Düzce’ye yeni bir yol daha açtıklarını da katılımcılarla paylaşan Özlü, Çamköy kavşağından başlayacak ve Hal Kavşağından çıkacak yol ile şehir içi trafiğin yüzde 40 oranında rahatlayacağını sözlerine ekledi. Konuşmasını görseller üzerinden sürdüren Başkan Özlü,  belediye tarafından bölgede süren şehir içi trafik düzenlemesi ile birlikte alternatif yollarlın açılmasına yönelik çalışmaların bu sene bitirileceğini, karayolları tarafından devam eden yapım çalışmalarının da tamamlanacağının müjdesini verdi.

Çevre yollarının yapılmasıyla şehir içi trafiğin oldukça rahatlayacağını yineleyen Başkan Dr. Faruk Özlü, ayrıca, şehir merkezinin belli yerlerinin katlı otopark ilan edileceğini ifade ederek, uygulamaya konulacak Ulaşım Master Planının hayırlı olmasını diledi.

Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından sırasıyla kürsüye çıkan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz da yapılan çalışmadan ve Düzce’ye kazandırılan ulaşım sisteminden ötürü Başkan Dr. Faruk Özlü ve ekibine teşekkür ederken, planın Düzce’ye hayırlı olması dileklerini paylaştı.

Program, Ulaşım Master Planı’nın detaylarının konunun uzmanları Prof. Dr. Kemal Mert Çubukçu, Bekir Ilıcalı ve şehir plancılarının detaylı sunumlarını katılımcılarla paylaşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası


Editör: Ç. Diger
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız