Teşvik Akademi'den cemiyete ziyaret

Teşvik Akademi Bilişim ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde bulunan isebasla.com firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuşcu cemiyeti ziyaret etti.

Teşvik Akademi'den cemiyete ziyaret
13.03.2023 - 13:02
Haber Merkezi

Düzce Gazeteciler Cemiyetine ziyaretler sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu tarafından Türkiye’nin en kapsamlı danışmanlık bürosu Teşvik Akademi Bilişim ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde hizmet veren isebasla.com Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuşcu, cemiyeti ziyaret etti. Ziyarette yöneticisi olduğu firmanın faaliyetlerinden söz eden Kuşcu, “Yeni mezun gençlerin, işten ayrılan kişilerin, deprem sonucu işsiz kalan vatandaşların, EYT sonrası emeklilik nedenleri ile iş değişikliği ihtiyacı hasıl olmuş olanlar gibi tüm kesime cevap vermek üzere kurulan bakanlık yetkili kuruluşumuz www.isebasla.com Teşvik Akademi Bilişim Danışmanlık A.Ş. markası olarak hizmete başladı” ifadelerini kullandı.

Şirketin çalışma alanından da bahseden Kuşcu, “Online hizmette verebilen bu platforma internet üzerinden iş arayan herkesin rahatlıkla başvurabileceği iletişim bilgisi vermesi yeterli olacakken, kendisini ön plana çıkaracak tüm özgeçmişini kolaylıkla girebileceği alanlarda mevcut olacaktır. Aynı zamanda işverenlerinde hızlıca erişebileceği ihtiyacı doğrultusunda kalifiyeli personel talep edebileceği efektif bir platform oluşturduk. Bu süreçte talepleri alan iş ve meslek danışmanı ekibimiz taraflara bilgilendirme yaparak daima çözüm odaklı çalışıyor olacaktır” dedi.

“Yapılan istişarelerde istihdam açığı, iş ve işçi bulamama sorunlarından yola çıkarak, www.isebasla.com a start verme kararı aldık” diyen Kuşcu, Düzce’de iş veya işçi arayan herkesin www.isebasla.com adresinden iletişime geçebileceğini dile getirdi.

İŞVERENE YENİ TEŞVİK

5 Ocak 2022 tarihinde resmî gazetede yayımlanan devlet desteği ile ülkenin sıkışan ekonomisi ve aşırı artan maliyetleri ile eğitilmiş insan gücü sayısını artırmak üzere yeni bir teşvik mekanizması devreye sokuldu. Bu kapsamda, 33 alan ve 183 meslek grubunda işletmelere 27 hafta boyunca her ay personel başına asgari ücretin yarısı kadar 4 bin 253 lira destek veriliyor.

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız