Çiftlik Köyü Merkez Camii tadilatını ziyaret etti

Düzce İl Müftüsü Osman Aydın, 23 Kasım 2022 tarihinde Gölyaka merkezli meydana gelen depremde hasara uğrayan Çiftlik Köyü Merkez Camisi’nin tadilatı için ziyarette bulundu.

Çiftlik Köyü Merkez Camii tadilatını ziyaret etti
15.03.2023 - 18:00
Özel Haber

Aydın, Çiftlik Köyü Muhtarı Ahmet Emin Atay ve beraberinde ki heyet eşliğinde hasarı yerinde incelerken, gerekli desteği vereceklerini belirtti.  

1989 yılında köy halkının kendi imkânlarıyla yaptırdığı Çiftlik Köyü Merkez Camii, 23 Kasım’da meydana gelen depremde hasar almış, yapılan hasar tespit çalışmalarında ise hafif hasar raporu verilerek tadilat gerektiği kararlaştırılmıştı.

Bunun üzerine tadilat masraflarını karşılamak ve hayırseverlerin desteğini almak için köy halkınca kurulan Çiftlik Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği adına yardım toplanmaya başlandı.

Toplanan yardımlarla tadilat projesi tamamlanan caminin güçlendirme çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlaması beklenirken, hayırseverlerin de desteği bekleniyor.

(Emir Kaan Dursun)


Editör: M. Çatana

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız