Koloğlu: Tedbir alma olanağımız var

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun Ülkemizde yaşanan son depremler sonrası aldığı önlemler kapsamında bir deprem paneli gerçekleştirdi.

Koloğlu: Tedbir alma olanağımız var
17.03.2023 - 15:28
Güncelleme 17.03.2023 - 17:05
Haber Merkezi

Önemli akademisyenlerin davet edildiği panele, ilçedeki müteahhitler başta olmak üzere, mühendisler, mimarlar, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu; “Öncelikle bizleri kırmayıp düzenlediğimiz Cumayeri Deprem Paneli’ne gelen kıymetli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Biz deprem konusunda Cumayeri ve Düzce olarak tecrübeliyiz. 1999 yılında yaşamış olduğumuz hem 17 Ağustos Kocaeli, hem de 12 Kasım Düzce depremi ayrıca 23 Kasım 2022’de yaşamış olduğumuz fakat Maraş depremini görünce söylemeye bile utandığımız 5.9’luk depremleri yaşadık. 6 Şubat Kahramanmaraş depremi herkesin kendi noktasında bir değerlendirme yapmasını sağladı. Bölgeyi gezip gören biri olarak, orada yıkılmış bir binada vefat eden onlarca vatandaşımızın olduğunu görünce, bu binanın ruhsatının altına imzayı ben atmış olsaydım, bu vicdan azabı ile nasıl yaşayacağımı düşündüm. Depremleri engelleme şansımız yok, ama tedbir alma olanağımız var. Herkes kendince tedbirlerini alarak, bu durumu minimum hasar ile atlatmamız gerekiyor. Biz de Cumayeri Belediyesi olarak bugün burada ilçemizin geleceğini inşa etmek adına ilk adımımızı atıyoruz. Hocalarımız ile ilçemizin jeofizik yapısı olsun, bina yapıları olsun bir çalışma başlatıyoruz. İnşallah Cumayeri bu çalışmalar ile daha düzenli, daha güvenilir ve yaşanabilir bir şehir olacaktır” dedi.

Panelde; Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Utkucu, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Silahtar, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Aslan, Emekli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Hakan Polat, Scope Yapı ve Enjeksiyon Teknolojileri Limited Şirketi Genel Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Rüştü Gökhan Günel sunum yaptı. Panelistler vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız