Açılış yoğun katılımla gerçekleşti

Kiremitocağı Mahallesi 1012 Bulvarı’nda yer alan “Kefeli Sanat Atölyesi”nin açılış kurdelesi, Düzce Belediyesi Meclis Üyeleri Nurullah Yıldız ve Ayhan Cicu, Düzceli ünlü tiyatrocu Nurullah Çelebi, Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Süleyman Beyaz ve birçok davetlinin katılımıyla kesildi.

18.03.2023 - 15:38
Güncelleme 18.03.2023 - 15:54
Haber Merkezi

Davetliler, Uzman Diyetisyen Dilara Kefeli Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin de içerisinde bulunduğu binayı gezerek, Kefeli ailesine hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Erdoğan Kefeli, Düzce’de tiyatro sanatının ilerlemesine katkı sunmak istediklerini ve bu amaca yönelik olarak Kefeli Sanat Atölyesi’ni kurduklarını söyledi. Oğlu Hüseyin Kefeli’nin konservatuar mezunu olduğunu ve Ankara’da Devlet Tiyatrolarında, İstanbul’da Şehir tiyatrolarında görev yaptığını anlatan Kefeli, gönlünde her zaman Düzce’de tiyatro sanatının ilerlemesine katkı sunmak olduğunu aktardı. Kefeli Sanat Atölyesi’nin 3 yıldan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü, özellikle oyunların provalarını alacak bir mekan olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu kaydeden Kefeli, bu mekan sayesinde tiyatrocuların Düzce’ye yakışan ve şık bir prova alanına kavuştuklarını belirtti. Kefeli, atölye bünyesinde tiyatro, diksiyon ve drama eğitimlerinin de olacağını ve Düzce’deki tiyatro sanatına hizmet edecek bir mekan oluşturduklarını sözlerine ekledi.

Hüseyin Kefeli ise, sertifikalı ve üniversite onaylı tiyatro, diksiyon ve yaratıcı drama eğitimleri vereceklerini, kendilerinin yanı sıra isteyen diğer tiyatro topluluklarının da bu atölyeyi prova alanı olarak kullanabileceklerini vurguladı. Atölyede bazı küçük oyunlar sergilemeyi planladıklarını ve sahne olarak da kullanmayı düşündüklerini anlatan Kefeli, “Başta annem ve babam olmak üzere bizlere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varlar, iyi ki geldiler, iyi ki buradalar. Çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız