Reyhan Uslu: Bildiğimi uygularım bilmediğimi öğrenirim

40 yıl gibi uzunca bir süre bir kamu kurumunda işçi olarak çalıştıktan sonra 14 Şubat’ta emekliye ayrılan 70 yaşındaki Reyhan Uslu, AK Parti’den Düzce Milletvekili Aday Adayı oldu.

Reyhan Uslu: Bildiğimi uygularım bilmediğimi öğrenirim
24.03.2023 - 13:41
Güncelleme 24.03.2023 - 14:02
Haber Merkezi

Daha önce 2007, 2015 ve 2018 yıllarında da milletvekili aday adaylığı için AK Parti’ye başvuran ve 2023 yılında 4. kez milletvekilliğine aday olan Uslu, “Bugüne kadar muvaffak olamadım. Bu göreve gelmeyi çok istiyorum. O yüzden pes etmiyorum” diyor.

Kendisini çok çalışkan, vatanı, milleti, insanları, doğayı ve çocukları çok seven, aynı zamanda da yardımsever biri olarak tanımlayan Reyhan Uslu, 17 yaşında ilkokulu, 25 yaşında ortaokulu ve 59 yaşında ise liseyi dışarıdan bitirerek diploma aldığını anlattı.

14 Mart 1983 yılında işe başladığı Devlet Su İşleri Düzce Şube Müdürlüğü’nde temizlik, bahçe içi ve dış bakım ile müracaat bölümünde yaklaşık 40 yıl çalıştığını ifade eden Uslu, 14 Şubat 2023 tarihinde ise emekliye ayrıldığını ifade etti.

Türk Kızılayı’na yaptığı bağışlardan dolayı 2 kez teşekkür belgesi aldığını, Düzce Yetiştirme Yurdu Çocuklarını Koruma Derneği’ne yaptığı yardımlardan dolayı ise Dernek Başkanı Hikmet Demir tarafından onur belgesi ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu şilti takdim edildiğini anlatan Reyhan Uslu, Akçakoca Yaşlılar Konukevi’ni de zaman zaman ziyaret ettiğini ve orada kalan yaşlıların hal hatırını sorduğunu kaydetti.

“ARTILARIM VARDIR, EKSİLERİM YOKTUR”                                                          

Çevresindeki mağdur kişilere de yardımlarda bulunduğunu anlatan Reyhan Uslu, gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

“Gölyaka Sarıdere Köyü’ndenim. 45 yıldır Aziziye Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Kendime güveniyorum. Bildiğimi uygularım, bilmediğimi öğrenirim. Azimliyim, çalışkanım.

40 yıllık çalışma hayatımda vaktinden önce işime gitmiş, vaktinden önce çıkmamışımdır. Bana verilen işi en iyi şekilde yapmaya çalışmışımdır. Artılarım vardır, eksilerim yoktur. Seçilirsem en doğrusunu yapmak için tüm gayretimi kullanacağım.

“KENDİMİ KAZANMIŞ HİSSEDİYORUM”

Aday adaylığımı çevrem gayet olumlu karşıladı. Yadırgamadı hiç kimse. 4 dönemdir aday adaylığına başvuruyorum, kısmet olmadı. Ama üzülmüyorum. Çünkü ben elimden geleni yapıyorum. Kendimi kazanmış hissediyorum.

Ben verdiği sözü tutan biriyim. Söz verdiysem yerine getiririm. Yapamayacağım şeyleri yaparım demem. Ben bunu yapamam, boşuna umutlanma diye söylerim. Sözümün eriyim, dürüstüm. Namazını kılan, orucunu tutan, islamiyeti yaşama yaşayan biriyim.

“KENDİM KADAR HERKESE DEĞER VERİRİM”

Elimden geldiği kadar çevremdeki kişilere katkı sunma çabası içinde oldum. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında da Türkiye’ye bir katkı sunmak istiyorum. Bir sevda var bende. Bana ne iş verirlerse elimden geldiği kadar onu yapma gayreti içinde olacağım.

Benim için insanlar, ülkemiz, doğa çok önemli. Kendim kadar herkese değer veririm. İnsanlar için, ülkemin geleceği için, partim için sonuna kadar çalışacağım. Sözle değil, gerçekten olacak. Ben oraya oturmaya değil, çalışmak için gidiyorum.

“ERDOĞAN KOŞTURUYOR, ÇOK ÇALIŞIYOR”

Eşimi 2002 yılında kaybettim. 1’i polis, 1’i asker emeklisi iki oğlum var. Herhangi bir mal varlığım yok, yardım etmeyi, paylaşmayı seviyorum.

Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği hoşuma gittiği için bu partiyi seçtim. Koşturuyor, çok çalışıyor. Ben de öyleyim. Bir ucundan da ben tutayım istiyorum.

Kim hayırlı olacaksa o olsun. AK Parti Düzce’de 3 vekil çıkaracaksa, en iyilerimiz çıksın istiyorum. AK Parti Teşkilatlarından temayül yoklamalarında bana oy vermelerini istiyorum.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: Ç. Diger