Liste 11 Nisan'da kamuoyuna açıklanacak

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Düzce İl Teşkilatı’nda Elektronik Temayül Yoklaması ( E-Temayül) başladı.

Liste 11 Nisan'da kamuoyuna açıklanacak
25.03.2023 - 12:59
Güncelleme 25.03.2023 - 13:44
Haber Merkezi
1

Düzce’de AK Parti’den milletvekili aday adayı olan 53 kişi içerisinden milletvekili adaylarının belirlenmesi için teşkilat temayül yoklaması Erol Güngör Kültür Merkezinde yapılıyor.

Partililer saat 16:00’ya kadar elektronik ortamda oy kullanacak.

Teşkilatların milletvekili aday adayları ile ilgili eğilimlerini değerlendirmek için yapılan temayül yoklamasına AK Parti Teşkilatları tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

Yaklaşık 1000 teşkilat üyesi listede görmek istediği 3 ismi elektronik ortamda yazarak oylarını kullanıyor.

E-temayül yoklamasına 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Kars Milletvekili Ahmet Arslan, İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır katıldı.

Temayül yoklamalarından çıkacak sonuçlar, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulan ve 27 Mart'ta çalışmaya başlayacak alt komisyonlara sunulacak.

LİSTE 11 NİSAN'DA KAMUOYUNA AÇIKLANACAK

Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.

Üst komisyon 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak. Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edecek. AK Parti, 11 Nisan'da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklayacak.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan