Staj faaliyetlerine katıldılar

Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 yılında başvuru yaptığı ve kabul edilen, 7 yıl süre ile devam edecek olan Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında öğrenci ve öğretmen grupları Avrupa'nın farklı ülkelerine staj ve işbaşı gözlem faaliyetleri gerçekleştirdi.

Staj faaliyetlerine katıldılar
29.03.2023 - 16:27
Güncelleme 29.03.2023 - 16:45
Haber Merkezi

Hareketlilik kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Çocuk Gelişimi alanında 7 öğrenci, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Büro Yönetimi alanında 6 öğrenci, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Çocuk Gelişimi ve Yiyecek İçecek alanlarında 8 öğrenci, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Elektrik ve Elektronik alanında 6 öğrenci olmak üzere toplam 27 öğrenci ve 8 öğretmen Macaristan-Budapeşte ve Çekya-Prag'da hareketliliğe katıldı. İkinci grup hareketlilik Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 8 öğrenci ve Düzce Özel Eğitim Meslek Okulundan 4 öğrenci ile toplam 12 öğrenci ve 4 öğretmenin katılımıyla 23 Nisan-13 Mayıs 2023 tarihlerinde Almanya Dorsten'de gerçekleştirilecek.

Gerçekleştirilen staj faaliyetleri ile öğrenciler kendi alanlarındaki işletmelerde 21 gün boyunca staj çalışmalarına katıldılar. Kendi bölümleri ile ilgili Avrupa örneklerini görerek bilgi ve tecrübe kazandılar. Yurt dışında kazanılan deneyimler, öğrencilerin meslek hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları becerileri geliştirmelerine katkı sağladı. Ayrıca, bu fırsat sayesinde öğrenciler kültürel açıdan da kendilerini geliştirdiler.

Bu yıl ikinci hareketliliği gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında toplam 111 bin 741 Avro bütçe kullanılmış olup, her yıl bu orandaki bütçe Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilerek 7 yıl boyunca hareketliliklerde kullanılacak.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız