Aktaş “Tamamen etik dışı olan bu durumu kınıyoruz” dedi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş, AK Parti Milletvekili Aday Adayları ve teşkilatlarının düzenlediği seçim gezilerinde Düzce Belediyesi ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin de görünmesine tepki gösterdi.

Aktaş “Tamamen etik dışı olan bu durumu kınıyoruz” dedi
30.03.2023 - 13:43
Güncelleme 30.03.2023 - 13:43
Haber Merkezi
1

AK Parti İl Teşkilatı milletvekili aday adayları ile birlikte köy ve mahalleleri dolaşmaya devam ediyor. Geziler kapsamında bazı Düzce Belediyesi ve kamu çalışanlarının da gezilerde olması dikkatlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, “AK Parti teşkilatları milletvekili aday adayları ile köy, köy, mahalle, mahalle dolaşıyorlar. Tabi bu en doğal hakları. Seçim döneminde bu tip ziyaretlerin yapılması uygundur. Ama uygun olmayan durum özellikle Düzce Belediyesi ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin aynı gezilerde bulunmasıdır. Tamamen belediye ve kamu imkanları ile geziye katılan bu kişilerin mesaide olmaları gereken saatlerde seçim gezilerinde olması hem diğer partilere haksızlık hem etik olarak kabul edilir bir durum değildir. Düzcelilere hizmet etmesi gereken kişilerin hemde siyasi rozetlerini çıkarması gerektiği dönemde üstüne üstlük bir taraf tutarak gezilerde boy göstermesini en hafif tabirle haksızlık olarak görüyor ve bu durumu kınıyoruz. Madem siyaset yapmak istiyorlar, belediye yada kamu kurumundan ayrılarak lütfen siyasete atılıp il yönetimlerinde yada siyaset yapacak alanlarda bulunsunlar. Mesai saatlerini seçim gezilerinde değil vatandaşa hizmet noktasında harcasınlar” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • m
    m
    30.03.2023 21:50

    Düzce postasında böyle bir habere yer verdiğiniz için teşekkürler. Belediye çalışanları mesailerinde parti çalışmalarına katılmamalı belediye imkanları particiler için kullanılmamalıdır.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız