Gelenek devam etti

Ankara Düzceliler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği bu yılda yoğun katılımla gerçekleşti.

Gelenek devam etti
12.04.2023 - 14:53
Haber Merkezi
1

İftar yemeğinde, misafirler sıcak sohbet eşliğinde birbirleriyle kaynaştı.

Yemekte konuşan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, siyasetin yer bulmadığı, sadece faaliyetlerden ve birlikten bahsedilen bir akşam olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti.

“Başkanı olduğum STK tabela STK'sı değildir, çok aktif  kurumsal bir STK'dır. Kuruluş tarihimiz olan 1981 den bu güne kadar en kalabalık iftar programı olmuştur. Siyasetin yer bulmadığı sadece ve sadece faaliyetlerimizden bahsettiğimiz birlik beraberlik vurgusunun ön planda olduğu, huşu içinde geçen bir program oldu. Gündemde asrın deprem felaketi olduğundan en dikkat çekici ve takdir edilen faaliyetimiz 11 şehre yaptığımız yardım oldu. Biz bildiğiniz gibi kurumsalda olsak en nihayetinde bir STKyız. Bakan, Milletvekili, belediye başkanlığı vb. bir makamımız yok. Kıt imkanları en verimli kullanan bir STK yız. Depremin ilk günü 6 Şubat da doğu, güneydoğu kökenli o bölgeleri çok iyi bilen 20 ayrı firma sahibine kahvaltılı bir toplantı yaptım. Sağ olsunlar taleplerime olumlu cevap verdiler. Aynı gün, depremin birinci günü gece saat 23.00 de toplam 18 büyük TIR'ı yükleyip dualarla yola çıkardık. Her Tırda 2 tane iş makinesi olmak üzere toplamda, Ekskavatör/Dozer/Kepçeden oluşan 36 iş makinesi yüklendi. Bunları kullanacak 54 kişilik operatör şoförleriyle birlikte. Her Tıra 1er adet olmak üzere 18 büyük Jenaratör, hidrolik krikolar, demir kesiciler, beton deliciler, kazma, kürek, balyoz, çekiç vb. özellikle ilk günlerde çok lazım olacak emtialar yükleyip gönderdik. Depremin ikinci günü 7 Şubat'ta bu 18 TIR güçlü devletimin güzide kuruluşlarının gözetiminde 11 ile dağıtılıp çalışmaya başladılar. Halen de oradalar, canla başla çalışıyorlar. Ramazan bitimi Ankara’ya dönecekler.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Fahri Bulut
    Fahri Bulut
    12.04.2023 17:47

    ben iki kişi gittim.Nezih bir iftardi siyaset sıkar erken kalkarim derken Semih başkan siyasi konuşmalar izin vermedi .Helal olsun iyiydi.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız