Uzman ekip, deprem bölgesinde 1500 çocuğa dokundu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından başlatılan çalışmalar kapsamında Türkoğlu ilçesine giden 40 kişilik uzman ekip, 1500 çocuğa psikososyal destek verdi.

Uzman ekip, deprem bölgesinde 1500 çocuğa dokundu
25.05.2023 - 12:51
Güncelleme 25.05.2023 - 13:04
AA

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Merkezi, Ticaret ve Sanayi Odası, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, koordinasyon halinde ilçede yardım faaliyetleri, çocuk ve ailelere yönelik destek programları gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce TÜBİTAK 4007 Özel Destek Çağrısı için hazırlanan "Düzce'den Türkoğlu'na Dostluğun Yolu Bilim" projesi kapsamında 40 kişilik uzman ekip, mahalle ve köyleri dolaşarak çocuklara ulaştı

Türkoğlu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesine konteyner kentlerde etkinlikler yapan ekipler, çocukların zor durumlarla baş edebilme kapasitelerini arttırma ve bilim yoluyla öğrenip keşfedebilmelerini sağlama amacıyla 1 hafta boyunca 1500 okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine çeşitli eğitimler verdi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız