14 Mayıs’ta oy kullanamamıştı

Düzce’de hasta yatağındaki vatandaşlar sandık başına ambulanslar ile gittiler. Kalp tedavisi gören 60 yaşındaki Musa Ateş, ambulans ile geldiği okulda oyunu kullandı.

14 Mayıs’ta oy kullanamamıştı
28.05.2023 - 15:50
İHA

Yatağa mahkum olan ve engelli vatandaşların oy kullanabilmesi için ambulanslar yoğun mesai yaptı. Evde Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından il genelinde birçok ambulans hasta ve engelli vatandaşlar için görevlendirildi. İstanbul’da kalp damar tedavisi gören ve yürümekte zorluk çeken Musa Ateş (60) de oy kullanmak için ambulansa bindirilerek, Beyciler İlkokulu’na getirildi.   

Ambulanstan indirilen katlamalı sedyeye oturtulan Ateş, oy kullanacağı sandık 1. katta olunca okul içindeki asansör ile kata çıkartıldı. Oy kullanacağı sandığa getirilen Ateş, yine sağlık personelinin yardımıyla oy kabinine kadar getirildi. Oyunu kullanan Ateş, yine sedyeye bindirilerek, ambulansla evine götürüldü.

Musa Ateş oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bypass ameliyatı oldum. 14 Mayıs’ta oy kullanmaya gelemedim. Vücudumdaki yapay damarlar çıkarıldı. Şu an kılcal damarlarımdan ilaç tedavisi görüyorum. Ambulans ile oy vermeye getirme uygulaması çok iyi. Allah devletimizden razı olsun. 14 Mayıs’ta oy kullanmaya gelemediğim için çok üzülmüştüm” dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız