26 seçmen için oy sandığı evlerine gitti

Düzce’de sandığa gidemeyecek kadar rahatsız olanlar oylarını evinde kullandı

26 seçmen için oy sandığı evlerine gitti
28.05.2023 - 15:55
İHA

Düzce’de Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yapan 26 seçmen evde oy kullanmak için talepte bulundu. Merkez İlçe Seçim Kurulu görevlileri adreslere tek tek giderek evde oy kullanmak için talepte bulunan yatağa bağlı ve felçli hastalara oy kullandırdılar.

Parkinson hastası olan ve bel kırığı olduğu için yataktan kalkamayan 74 yaşındaki Nazire Koçak, gezen sandık olmasa oy kullanamayacağını belirterek, “Gezen sandık gelmeseydi oy kullanamazdım. Sandığa gitme imkanım yoktu ve imkanım olmadığı için oy kullanamayacaktım. Şimdi eve gelen sandığa oyumu attım herkese hayırlı olsun” dedi.

Nazire Koçak’ın eşi Tarık Koçak ise gezici sandık sayesinde hastaların oylarını ev ortamında kullanabilmelerinin çok güzel olduğunu belirterek; “Eşim Parkinson hastası ayrıca beli 2 defa kırıldı. Bel kırıldığından dolayı oturamıyor, hareket edemiyor. Ayaklarından 4 defa ameliyat olduğu için yürüyemiyor. Gezici sandık ilk seçimde de gelmişti, bu seçimde de geldiler sağ olsun. Hepimiz için iyi bir uygulama. Çünkü hasta olan insanlar oy kullanma hakkını kullanmış oluyor. Bu hepimize hayırlı uğurlu olur inşallah” diye konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız