‘Düzce’de İz Bırakanlar’ okuyucunun karşısına çıktı

Habergerçek Haber Portalı İmtiyaz Sahibi ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Denetim Kurulu Başkan yardımcısı, Gazeteci Yazar Muammer Kızılırmak’ın ilk kitabı olan ‘Düzce’de İz Bırakanlar ’ adlı kitabı çıktı.

‘Düzce’de İz Bırakanlar’ okuyucunun karşısına çıktı
6.06.2023 - 15:42
Haber Merkezi

Metamorfoz yayınları tarafından yayınlanan toplamda 81 kişi ve kuruluşların yer aldığı  “İz Bırakanlar” kitabında Düzce’ye hizmet eden, değer katan, Düzce’de sanat, siyaset, sosyal, edebiyat alanlarında iz bırakan kişilerin biyografisi,  kurumların tanıtıcı bilgileri ve yaptığı hizmet ile eserler anlatılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan yazar Muammer Kızılırmak şunları söyledi…

“Düzce’ye 2004 yılında geldim. Yaklaşık 19 seneden beri bu memleketin havasını soluyor, bu toprakların ekmeğini yiyor, suyunu içiyorum… Uzun yıllardır, bu şehre olan vefa borcumu ödemek,   evimiz olan şehrimizin gelişmesi, büyümesi, evimizde yaşayanların huzuru ve geleceği için, gerek haber ve yorumlarım, köşe yazılarımla, gerekse de yaptığım belgesel film çalışmalarıyla mücadele ediyorum.

Bence gazetecilik, sadece popüler olanın peşine takılarak günü kurtarmak değil, şehrimize fayda sağlamış, değer katmış insanları bulup, gelecek kuşaklara birinci ağızdan aktarmaktadır. Bu düsturdan yola çıkarak, şehrimize yaşamıyla, yaptığı eserlerle, sıcak dokunuşuyla fayda sağlamış insanları, sadece kaybettiğimizde değil, hayattayken değerini bilmek amacıyla “Düzce’de İz Bırakanlar isimli kitabımızı hazırladım. Bu kitabın hazırlanmasında desteklerinden dolayı başta Düzce Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü olmak üzere, Sayın Doç Dr. Fatih Özçelik’e, Sevgili dostlarım; Sayın İbrahim Bilgin, Metamorfoz Yayınevi Sahibi Sayın Ünsal Ünlü ve Sayın Hakan Çakır’a, kardeşim Fatma Herem’e  benim için kıymeti sonsuz olan kankam Yiğit Eymen Eren’e ve tüm Düzce halkına sonsuz teşekkür ederim...”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız