Özbakır, "Gerçeği yansıtmayan haberlerden rahatsızız"

S.S. Düzce Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Gürkan Özbakır, Düzce’de ki yerel basın organlarında çıkan “Aylardır ödeme alamıyorlar”, “Hat sahipleri şikayetçi” gibi haberler ile ilgili kamuoyu açıklaması yaptı. Özbakır, kamuoyuna yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek Ulaşım AŞ alt yöneticileri ve hat sahipleri olarak bahse konu haberlerden rahatsız olduklarını dile getirdi.

Özbakır, "Gerçeği yansıtmayan haberlerden rahatsızız"
6.06.2023 - 16:23
Haber Merkezi

Geçtiğimiz günlerde Düzce’de ki bazı yerel basın organlarında yayınlanarak, Düzce’deki yeni taşımacılık modelinde Düzce Belediyesi’nin taahhüt ettiği ödemelerin yapılmadığı konusuna ilişkin S.S. Düzce Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi adına KOOP. Başkanı Gürkan Özbakır’dan açıklama geldi.

Özbakır, kamuoyuna yansıyan konunun gerçek olmadığını dile getirerek şunları söyledi;

“2023 yılına kadar tüm hizmet alacaklarımız zamanında ödenmiş, 2023 yılında da karşılıklı mutabakat ile sözleşmemiz yenilenmiş ve hizmet bedellerimiz bizlerin lehine revize edilmiştir. Basına çıkan haberlerin aksine; Araçlarımızda kullandığımız mazotun tamamı Ulaşım AŞ.  tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede ne mazotçu ile ne de petrolcü ile bir borç alacak sorunumuz olmamaktadır. Taşımacılıkta biriken para hiç aksamadan hesaplarımıza günlük olarak yatmakta, bu sayede de günlük nakit ihtiyacımız karşılanmaktadır. Aylık hak edişimiz ile günlük hesabımıza yatan para arasında kalan fark miktar da karşılıklı anlayış çerçevesinde Ulaşım AŞ.  tarafından her zaman olduğu gibi bir takvim çerçevesinde tarafımıza ödenmektedir ve ödenecektir. Ulaşım AŞ.  Alt yüklenicileri ve hat sahipleri olarak, değerli Bakanımız Dr. Faruk Özlü’nün kurduğu tüm Türkiye’ye örnek olan bu şehir içi taşımacılık modelinde, her zaman Belediyemizin ve Başkanımızın yanında olacak, kimin ne dediğine aldırış etmeden Düzce Halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız