"Mezunların iyi bir saha çalışanı olması gerekiyor"

Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Meslek Söyleşileri: Araştırma Şirketlerinde Sosyologlar Ne İş Yapar?“ adlı etkinlik, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

"Mezunların iyi bir saha çalışanı olması gerekiyor"
7.06.2023 - 17:27
Haber Merkezi

Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Şevket Ercan Kızılay’ın gerçekleştirdiği programın davetli konuşmacısı ARGETUS Araştırma Direktörü Mehmet Aslan, Sosyoloji Bölümü mezunu olarak, mezunların araştırma sektöründe ne gibi pozisyonlarda bulunabileceği hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Yaşamın her alanında toplumu etkileyen olaylarla Sosyoloji’nin ilgilendiğini söyleyen Mehmet Aslan, Sosyoloji eğitimi almak isteyenlerin üç temel beceriye sahip olması gerektiğini belirterek,  bunlardan ilkinin yabancı dil, ikincisinin matematiğe ilgili olunması ve üçüncü olarak ise dijital teknolojilerin iyi kullanılması olduğunu ifade etti.

Mezunların iyi bir saha çalışanı olması gerektiğini de sözlerine ekleyen Aslan, sahada görev almanın çok kıymetli olduğunun da altını çizdi. Bu mesleği tercih eden öğrencilerin kendilerini geliştirmek için uygulama ve sektörel kuruluşlarda staj yapmasının önemini vurgulayan davetli konuşmacı, Sosyoloji alanındaki yazılım gibi programların da öğrenilmesi gerektiğini işaret etti. Son olarak Sosyoloji Bölümü mezunlarının yüksek pozisyonlarda çalışabileceklerini söyleyen Mehmet Aslan, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: 
@duzcepostasi1
Facebook: 
Düzce Postası
Youtube: 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız