Evinde kurduğu atölyede çeyiz hazırlıyor

Düzce'de yaşayan 50 yaşındaki esnaf Hüseyin Gonca, el emeği göz nuru çeyizlikleri yurt içinde ve dışında alıcılarına ulaştırıyor.

13.09.2023 - 12:44
Güncelleme 13.09.2023 - 13:07
Haber Merkezi

Hüseyin Gonca:

"Genellikle kadınların yaptığı bir iş ama ben de bir erkek olarak çeyiz tasarımı, gelin bohçası, masa ve yatak örtüleri, pike takımları gibi A'dan Z'ye bir gelin çeyizinde ne varsa hepsini yapabiliyorum"

Düzce'de babasından öğrenerek hobi amaçlı başladığı el işlerinde kendini geliştiren esnaf Hüseyin Gonca, çeyizlik üretmek için evinin bir odasını atölyeye dönüştürdü.

Akçakoca ilçesinde 30 yılı aşkın süredir giyim sektöründe faaliyet gösteren esnaf Gonca, çocuk yaşlarda babasının hünerli ellerinden çıkan el işi örneklerine merak saldı.

50 yaşındaki Gonca, uzun yıllar hobi amaçlı sürdürdüğü bu hevesini 10 sene önce evinin bir odasında oluşturduğu atölyede işe dönüştürdü.

El emeği göz nuru ürünleri sosyal medya üzerinden yurt içinde ve yurt dışında alıcılarına ulaştıran Gonca, taleplere yetişmekte zorlanıyor.

"MODA TASARIM ATÖLYESİ KURMAK İSTİYORUM"

Hüseyin Gonca, ürünlerine ilginin artması dolayısıyla hobisini işe dönüştürmeye karar verdiğini söyledi.

Başlarda ilçede tanıdıklarının taleplerine yönelik çeyizlik ürettiğini, siparişlerin artması üzerine sosyal medya üzerinden de satış yapmaya başladığını dile getiren Gonca, "Müşterilerim genellikle beni sosyal medya üzerinden buluyor. Yurt içinde İstanbul, Ankara, Konya ve Antalya'ya, yurt dışında ise Almanya'ya ürünler gönderiyorum." dedi.

Taleplere yetişmekte zorlandığı için atölyenin haricinde işlettiği giyim mağazasında da müşteri olmadığı zamanlarda el işi ürünleri yapmaya devam ettiğini belirten Gonca, "Genellikle kadınların yaptığı bir iş ama ben de bir erkek olarak çeyiz tasarımı, gelin bohçası, masa ve yatak örtüleri, pike takımları gibi A'dan Z'ye bir gelin çeyizinde ne varsa hepsini yapabiliyorum." diye konuştu.

Gonca, bir erkek olarak, çoğu kadının bile zorlanarak yaptığı ince işçilik isteyen ürünler ortaya çıkardığını, bazı kadın müşterilerine eğitimler verdiğini anlatarak, "Herkesin içinde bir cevher, hazine var; bunu ortaya çıkarmak gerekir. İyi modacılar genellikle erkeklerden çıkıyor. Erkek olduğumuz için 'Şunu yapamam' diye bir şey yok. İnsan istedikten sonra her şeyi başarabilir." ifadelerini kullandı.

Yaptığı işi "sanat" olarak değerlendiren Gonca, alın teri dökerek ve ilmek ilmek işleyerek ortaya çıkardığı ürünlerin beğenilmesinin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Gonca, işini büyütmeyi hedeflediğini belirterek, "Çevremdekiler, 'Bu işi daha da büyütelim.' diyerek bana destek oluyor. Nasip olursa bir moda tasarım atölyesi kurmak istiyorum. İnşallah o da gerçekleşir." şeklinde konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız