Fındık üreticisinin hakları mutlaka korunmalı

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, fındık piyasasında yaşanan son gelişmeler ışığında değerlendirmeler yaptı.

Fındık üreticisinin hakları mutlaka korunmalı
13.09.2023 - 18:07
Güncelleme 13.09.2023 - 18:27
Haber Merkezi

Özel sektör anlamında en büyük fındık alıcısı olan Ferrero firmasında dahi fındık 82 TL bandında satın alınır iken, yine buna paralel olarak Fiskobirlik’te dahi alım esnasında fındık 84 lira bandında işlem gördüğünü ifade eden Er, devletin belirlediği ve TMO üzerinden yaptığı alım fiyatının düşük kaldığını söyledi. “Genel seçimlerden önce fiyatın 4 dolar/kg olarak belirlenmesinin bugünün şartlarında doğru bir yaklaşım olduğu görülmüştür” diyen Er, “Fındık üreticisinin hakları mutlaka korunmalı. Devlet TMO kanalıyla yaptığı alımda taban fiyatını piyasa şartları paralelinde güncellenmelidir” şeklinde konuştu.

​Bir diğer konunun da fındık rekoltesi ile alakalı olduğunu ifade eden Er, 700-900 bin ton bandında belirlenen ve fındık fiyatının bu kadar düşük olarak ortaya çıkmasına vesile olan rekolte uygulamasının da yanlışlığının üreticiler tarafından gözlemlendiğini belirterek, “Gerek rekoltede gerekse taban fiyatta kaybeden üreticidir. Peki, kazanan kim olmuştur?” diye sordu. 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız