Yüzlerce yıllık miras: Ahilik

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 18-24 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü, esnaf ve zanaatkarlar arasında dayanışma ve hoşgörüyü temsil eden Ahilik Haftası dolayısıyla birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.

Yüzlerce yıllık miras: Ahilik
18.09.2023 - 12:18
Güncelleme 18.09.2023 - 12:52
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi, Türk Kültürü’nün en köklü geleneklerinden biri olan ve her yıl 18-24 Eylül tarihlerinde kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kelime kökeni kardeşliğe dayanan Ahilik, müstesna medeniyetimiz Türk Kültürü’nün, Horasan’dan Anadolu topraklarına uzanan mirasıdır. O günlerden bu yana esnaf ve zanaatkarlarımızın hem ekonomik hem de ahlaki yönden gelişmeleri için çaba gösteren bu topluluk Hacı Bektaş-ı Veli’nin tavsiyeleri unutulmadan günümüze kadar taşınmıştır. Ülkemizin güzel insanlarının yardımseverliği, dayanışması ve hoşgörüsünün en güzel örneği bu kuruluşun taşıdığı değerlere hep birlikte sahip çıkıp gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceğiz. Ahiliğin anlayışında olduğu gibi, şehrimize değer katan her meslekten kardeşimizi hiçbir ayırım gözetmeksizin başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Bugün vesilesi ile esnafımızın, zanaatkarlarımızın, sanatçılarımızın ve birbirine destek olan her bir kardeşimizin Ahilik Haftası’nı kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.”

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız