Proje başarıyla tamamlandı

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenen “Web 2.0 Araçlarının Kimya Konularının Öğretiminde Kullanılması-2” başlıklı proje başarı ile tamamlandı.

Proje başarıyla tamamlandı
19.09.2023 - 10:44
Güncelleme 19.09.2023 - 10:45
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin Düzenleme Kurulu’nda yer aldığı, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı’nın yürütücülüğünde gerçekleştirilen proje, beş gün süren eğitimlerin ardından sona erdi. Proje ile farklı üniversitelerden katılım sağlayan 40 öğretmen adayı, Kimya konularının öğretiminde kullanılabilecek 21 web 2.0 aracı ile uygulamalı eğitime katılma imkânı buldu.

Eğitimlerde etkileşimli materyal hazırlayan öğrenciler, farklı web 2.0 programları aracılığı ile kavram karikatürleri hazırlama, animasyon oluşturma ve oyun hazırlama konusunda uygulama yapma olanağı elde etti. Program kapsamında öğretmen adaylarına, Kimya konularının öğretiminde kullanılabilecek arttırılmış gerçeklik uygulamaları ve YÖK sanal laboratuvar kullanımı ile alternatif öğretim yöntem ve teknikleri hakkında bilgiler paylaşıldı.  Program ile Kimya ve Fen Bilgisi öğretmen adaylarının, eğitime teknoloji entegrasyonuna yönelik yeni yöntem ve stratejiler hakkında bilgi edinmesi sağlandı.

Proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı; öğretmen adaylarının bu ve benzeri eğitimlere oldukça ilgi duyduğunu ve pandemiyle birlikte hayatımıza hızlı bir giriş yapan eğitime teknoloji entegrasyonunun, bundan sonraki dönemlerde vazgeçilmez olduğunu vurgularken, sonraki dönemler için yapay zekâ destekli projelerin hazırlığı içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Programla ilgili detaylı bilgilere http://bee-2.ef.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor. 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 26.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız