“Gazilerimiz maşeri vicdanda her zaman saygın yerlerini koruyacaklardır”

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 19 Eylül gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Gazilerimiz maşeri vicdanda her zaman saygın yerlerini koruyacaklardır”
19.09.2023 - 11:25
Güncelleme 19.09.2023 - 12:03
Haber Merkezi

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Büyük Ata, Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” diyen Aslan, mesajında şunları kaydetti:

“Aziz milletimizin ve ülkemizin, varlığını devam ettirmesinde ve Anadolu topraklarının vatan kılınmasında, gaza anlayışı önde gelen değerlerimiz arasındadır. Gazilerimiz; temsil ettikleri değerler, vatan sevgisi ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik etmektedir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ anlayışıyla, istiklalini ve istikbalini savunmayı sürdürmektedir.

Milletimiz 1071’de Anadolu’yu yurt edindiğinde, Çanakkale ve İstiklal Savaşlarında vatanına sahip çıktığında, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı istikbalimizi koruduğunda gaza anlayışını tüm değerlerin üstünde tutmuştur.

Bugün, vatan topraklarında huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşıyorsak, şanlı bayrağımız vatanımızın semalarında dalgalanıyorsa, bu, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleri ile örnek aldığımız, gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz sayesindedir.

Kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, milletimizin bağımsızlığı, güvenliği ve esenliği için hayatlarını feda etmeyi göze alarak gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz, bu topraklardaki varlığımızın sembolü ve güvencesidir.

Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz kahramanlık dolu hizmetleriyle gazilerimiz maşeri vicdanda her zaman saygın yerlerini koruyacaklardır.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.” 

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 26.09.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız