Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar

Düzce'de 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar
19.09.2023 - 11:34
Güncelleme 19.09.2023 - 12:32
AA

Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik unvanının verilişinin 101. yılında Gaziler Günü Düzce’de Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Törende Vali Selçuk Aslan, Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli ve Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Lütfi Bulut, Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşlu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Düzce Şube Başkanı Lütfi Bulut, ülke savunmasında gaziliğin önemine değinerek, "Kurtuluş Savaşı sonrasında meclisimiz tarafından 19 Eylül 1922'de Mustafa Kemal Atatürk'e gazilik unvanı verildi. O tarihten itibaren de her yıl Gaziler Günü olarak kutlanıyor. Ülke savunmasında şehitlik kadar önemli olan gazilerimiz canlarını bu ülke için seve seve feda etmek amacıyla katıldıkları savaşlarda gerek yaralanarak gerekse savaşta fedakarlık göstererek bu unvanı alıyorlar. Nitekim gazilerimiz yine aynı mecburiyete düşerlerse her gazi arkadaşımız aynı özveriyi gösterecektir" dedi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız