Düzce’nin ulaşım modeli KKTC’de uygulanacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öngörüsü ile hazırlanan ve uluslararası boyutta dikkat çeken ‘Ulaşım Master Planı’ projesi doğrultusundaki toplu taşıma sisteminin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine uygulama ve entegrasyonu için taraflar bir araya geldi.

Düzce’nin ulaşım modeli KKTC’de uygulanacak
23.09.2023 - 15:59
Haber Merkezi
1

Düzce Belediyesi tarafından 2021 yılında hayata geçirilen ve çoğu il’e örnek olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı tarafından imzalanan protokolle KKTC Ulaşım Master Planı olarak uyarlanan modelin inceleme çalışmaları başladı.

Mayıs ayındaki protokol imza töreninde KKTC’de şehir içi ve şehirlerarası ulaşım sisteminin hazırlanması ve uygulanması konusunda Düzce Belediyesi çalışanlarının hazırlık yapacağını aktaran Başkan Özlü’nün talimatı ile bugüne kadar yapılan çalışmaların akabinde KKTC heyeti toplu taşıma sistemini incelemek için Düzce’ye geldi.Başkan Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmede Türkiye’nin KKTC Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Çevre ve Şehircilik Müdürü Fatih Işık, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Daire Müdürü Ahmet Aydın, KKTC Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Taşımacılık Sorumlusu Yalçın Şah, KKTC Üniversiteler Birlik Üyesi, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Aziz Aydın Mutfak Sanatları Merkezinde bir araya geldi.

Kahvaltı programının ardından Düzce Belediyesi tarafından KKTC’ye entegre edilmesi öngörülen ‘Ulaşım Master Planına yönelik hazırlanan çalışmanın sunumuna geçildi. Sunum da KKTC’de toplu taşıma optimizasyonu, hazırlanan ulaşım ana planının ne şekilde hayata geçirileceğine dair yapılan hazırlıklar paylaşıldı.

Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan ve başta Düzce olmak üzere belirli illerde de başarılı şekilde sürdürülen, KKTC’ye entegrasyonu noktasında da tüm detaylarıyla masa yatırılan toplu taşıma sistemi toplantısı daha sonra sahada yapılan araçların ve güzergahlara yönelik yapılan incelemelerle devam etti.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                  


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Oktay
    Oktay
    24.09.2023 15:56

    Helal başkan Avrupa görsün düzce bitti ülkede sıra avrupada onlarında eğitmek

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız