Bir okul daha taşınıyor

İkili eğitime geçecekler

Bir okul daha taşınıyor
26.09.2023 - 17:18
Haber Merkezi

23 Kasım 2022 tarihinde ilimizde meydana gelen depremin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatlarıyla Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu binasının deprem performans analizi yapıldı. Hazırlanan rapor Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlâk Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda; mevcut binanın yıkılarak, yerine yeni derslik binasının yapılmasının uygun olacağı Düzce Valiliği’ne bildirildi.

Düzce Valiliği tarafından da bütün bu değerlendirmeler sonucunda bina için yıkım kararı alındı. Mevcut binanın yıkılması ve yerine yeni derslik binasının yapılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Mevcut binanın yıkılması ve yeni okul binasının inşası tamamlanıncaya kadarki süreçte; Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu öğrencilerinin aynı mahallede bulunan Hikmet Akın Ortaokulu’nda ikili öğretim yaparak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmesi kararı alındı.

Valilik’ten yapılan açıklamada, “İlimiz eğitiminin kalitesinin arttırılması, öğrencilerimizin daha güvenli ve nezih ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmesi için yapılacak çalışmaların, önümüzdeki eğitimöğretim yılına kadar tamamlanabilmesi adına süreç Valiliğimizin koordinesinde titizlikle takip edilecektir” denildi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız