Programa Prof. Dr. Pete Bettinger davetli konuşmacı olarak katıldı

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen "Forest Management Problems Facing Two Large US State Land Management Organizations" adlı programa, Warner School of Forestry & Natural Forest Research Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pete Bettinger davetli konuşmacı olarak katıldı.

Programa Prof. Dr. Pete Bettinger davetli konuşmacı olarak katıldı
27.09.2023 - 15:45
Haber Merkezi

Orman Fakültesi Konferanslar Serisi kapsamında gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu,  Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Engin Eroğlu ve Doç. Dr. Tarık Gedik ve Düzce Üniversitesi akademik personelleri katılım sağladı.

Prof. Dr. Pete Bettinger; "Forest Management Problems Facing Two Large US State Land Management Organizations" başlıklı sunumunda, Oregon ve Washington eyaletlerindeki ormancılık yönetimi ile ilgili iki farklı hukuki olayı ve bu olayların nedenlerini ele aldı.

Hukuki vakaların devlet ormancılık kurumlarının meşruiyetini sorguladığını ifade eden davetli konuşmacı, bu arazilerdeki ağaç kesimi seviyelerinin çok düşük olduğunu söyleyerek devlet ormancılık arazilerinin daha verimli bir şekilde yönetilebileceğini sözlerine ekledi.  

ABD yasal sistemi içinde, herhangi bir kişi veya kuruluşun, devlet ormancılık kurumlarına karşı dava açabildiğini, bu kuruluşların düzgün çalışmadığını düşünüyorsa, ormancılık yönetimi yoluyla "zarar" gördüğünü gösterebildiğini, avukatlar ve uzman tanıklar için tazminat alabildiğini belirten Prof. Dr. Pete Bettinger, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sözlerine son verdi.

Program sonunda Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tarafından Prof. Dr. Pete Bettinger’e teşekkür belgesi ve hediyesi takdim edildi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız