Twitter’da TT olduk

Düzce 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’ne yeniden “Düzce Lisesi” adının verilmesi Türkiye’nin gündemine oturdu.

Twitter’da TT olduk
27.09.2023 - 16:58
Haber Merkezi

Twitter’da günün en çok konuşulan konusu “Düzce Lisesi” oldu. Düzce kamuoyunun beklentisi üzerine Düzce Lisesi Mezunları Derneği’nin talebi ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile adı yeniden “Düzce Lisesi” olarak belirlenen okulda, tören düzenlenerek Düzce 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tabelasının indirilip Düzce Lisesi tabelası asılması Türkiye’nin gündemine oturdu.

Vali Selçuk Aslan tepkilerin odağına oturtulurken, sosyal paylaşım sitesinde “#ValiSelcukAslanistifa” başlık etiketi açıldı ve 5 binden fazla paylaşım yapıldı. Twitter’da TT olan ikinci başlık etiketi ise Düzce Lisesi oldu. Twitter’daki paylaşımlarda isim değişikliği “15 Temmuz Şehitleri” adının silinmesi olarak yorumlandı ve şehitlere saygısızlık yapıldığı şeklinde nitelendirildi.

Düzceliler ise bu tepkilere kayıtsız kalmayarak, “Düzce Lisesi de uğruna ölmek pahasına sokağa çıktığımız hain darbe gecesinde şehit olan tüm vatandaşlarımızın hatırası da bizimdir. Bizi sanki 15 Temmuz düşmanı olarak göstermek kimsenin hakkı da haddi de değildir” şeklinde paylaşımlarda bulundular.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız