“İkinci karardan derhal dönülmeli”

İYİ Parti Düzce Teşkilatları adına Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli açıklama yaptı.

“İkinci karardan derhal dönülmeli”
27.09.2023 - 17:29
Güncelleme 27.09.2023 - 18:20
Haber Merkezi

Kefeli “Sayın basın mensupları, değerli Düzce kamuoyu, sevgili Düzceliler. Dün şehrimizde birçok kesim tarafından memnuniyet ile karşılanan bir gelişme yaşandı. 2023 yılı itibariyle kuruluşunun 100. yılını kutlayan Düzce Lisesi adını geri aldı… Düzce Lisesi’nden mezun olan bir genç olarak 100 yıllık tarihi boyunca, benim gibi birçok öğrenci yetiştiren ve Düzce tarihinde köklü bir yer edinen Düzce Lisesi’nin ismi, Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi isminden tekrardan Düzce Lisesi ismine geçiş yapmıştı…

Bugün gelinen noktada ne oldu ki okulumuzun adı tekrardan değiştirilmek istendi? Ne oldu ki dün asılan Düzce Lisesi tabelası indirilerek, yerine 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tabelası tekrar asıldı? Biz, İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak hain FETÖ darbe girişimine karşı vatanın milleti ile bölünmez bütünlüğüne gönülden bağlı olarak 15 Temmuz Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor ve 15 Temmuz gibi müstesna bir tarihin isminin okullara verilmesi ya da yaşatılmasına asla karşı olmadığımızın altını tekraren çizmek istiyoruz. Lakin Düzce’nin tarihinde köklü bir yere sahip olan lisemizin isminin Düzce Lisesi olarak yaşaması ve 100 yıllık bir çınar olarak şehrimizde bulunmasını da istemenin Düzcelilerin en doğal hakkı olduğunu düşünüyor, bir Düzce Lisesi mezunu olan Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’yü bu konuda inisiyatif almaya davet ediyoruz.

Şimdi tekrardan yetkililere soruyoruz… Dün büyük bir mutlulukla karşılanmış olan bu karardan neden vazgeçildi ve alınan karar bir günde ne oldu da değiştirildi. Burası Düzce Lisesi, burası şehrin mazisi, burası gençliğimiz, çocukluğumuz, geleceğimiz… Alınan bu ikinci karardan derhal dönülmesini ve okulumuzun ismini tekrardan Düzce Lisesi olarak belirlenmesini talep ediyoruz.  15 Temmuz Şehtileri de bizimdir Düzce Lisesi de bizimdir.” Şeklinde konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız