BİGES öğrenci takımı 4. oldu

Düzce Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ege’nin incisi İzmir’de düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katılarak, yaptığı çalışmaları ziyaretçilerle paylaştı. Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleşen TEKNOFEST, gösteri şöleni ile 2023 TEKNOFEST etkinliklerini sonlandırdı.

BİGES öğrenci takımı 4. oldu
2.10.2023 - 11:21
Haber Merkezi

Düzenlenen festivallere büyük bir katılımla başvuran Düzce Üniversitesi öğrenci takımları, İzmir’de de Çevre İklim ve Enerji Teknolojileri alanında finalde yarıştı. Yüzlerce takım arasından finalde Üniversitemizi temsil eden BİGES öğrenci takımı, geliştirdikleri “Atıklardan Kompozit Hammadde Eldesi” çalışmaları ile 4. olma başarısını gösterdi.

ÖDÜL TÖRENİNDE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ZİYARETÇİLERLE BULUŞTU

Festivalin 3. gününde ziyaretçilerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST’te teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle düzenlenen teknoloji yarışmalarının dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

TEKNOFEST’te konuşma da gerçekleştiren Erdoğan; Cumhuriyet'in 100'üncü yılına ulaşmanın heyecanı içinde olunduğunu söyleyerek; "Tarihimizin bu dönüm noktasını, anlamına ve önemine uygun bir şekilde kutlamanın gayretindeyiz. Geniş bir alana yayılan, çeşitli etkinliklerle Cumhuriyetimizin bir asırlık serencamını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

KURUM TEMSİLCİLERİ DE STANDI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak bu yıl ülkemizin çeşitli şehirlerinde düzenlenen TEKNOFEST etkinliklerinin İzmir durağında Düzce Üniversitesi; Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTAGAM), Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Orman Fakültesi Yaban Hayatı Bölümü, Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, Düzce Teknopark ile MEKATEK ve çeşitli öğrenci topluluklarıyla temsil edildi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’inde ziyaret ettiği Düzce Üniversitesi standını; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı İlhan Çiftci, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Akbulut ve Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan ve binlerce İzmirli ile birlikte çevre illerden gelenler ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası

                                                 


Editör: E. Kaan Dursun

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız