Referandumla mahalle statüsüne geçtiler

Düzce'nin Gölyaka ilçesine bağlı İçmeler ve Yazlık köylerinin, referandum sonucu mahalle statüsüne taşındığı bildirildi.

Referandumla mahalle statüsüne geçtiler
2.10.2023 - 15:39
AA
1

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, köylerin muhtarlarından Aralık 2022'de gelen talep üzerine referandum gerçekleştirildiği belirtildi.

Gölyaka İlçe Seçim Kurulunca yapılan Halk Oylaması sonuçlarına göre, İçmeler'deki 580 seçmenden oylamaya katılan 270'inin "evet", 161'inin "hayır" oyu kullandığı aktarılan açıklamada, Yazlık'taki 266 seçmenden 132'sinin "evet", 80'inin "hayır" yönünde oylama yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, seçim sonucunun olumlu çıktığının tutanaklardan anlaşıldığı anlatılarak, şunlar kaydedildi: "Bakanlığımızdan alınan yazı doğrultusunda, katılımın gerçekleşebilmesi için seçmenlerin yarısının bir fazlasının 'evet' oyu vermesi değil, oylamaya katılanların yarısının bir fazlasının 'evet' oyunun aranması gerektiği bildirilmiştir. Bu doğrultuda, Gölyaka Belediyesi meclis kararıyla İçmeler ve Yazlık mahalle olmuştur."

 

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter    
@duzcepostasi1
Facebook:
Düzce Postası
Youtube 
Düzce Postası


Editör: K. İlhan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Köylü gençlik
    Köylü gençlik
    2.10.2023 23:16

    İyi kötü okulda gödüğümüz derslerden biliyorum ki, mahalle olmak için iller idaresi diye bir kuruma müracaat gerekiyor çevre şhirciliğe değil, müracaatta ve usulde yanlışlık var, muhtarlar itiraz edebilir, üstelik bu talep köylüler8ndi muhtarların değil, başkan Demircan da diğalgaz sözü verip akıllarını karıştırdı, başkan daha hazırdaki mahallelerin eksiklerini yapamıyor, mahallelerin yolları bozuk, kaldırımları yok, sokaklar başınoş hayvanlarla dolu, belediyenin bir veterineri yok.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız